Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Верховний суд виніс рішення по "Приватбанку"

 • Джерело: nv.ua.  → Ключові теги: Приватбанк

  НБУ і ПриватБанк виграли у пов’язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній суди, через які вони хотіли зняти з себе зобов’язання за кредитами рефінансування.

  0785_79_pb.jpg (63.4 Kb)

  Нацбанк України (НБУ) і ПриватБанк виграли судову справу за позовами Нікопольського феросплавного заводу (НФЗ) і кіпрської компанії Тровелко Холдінгз Лімітед, які вимагали через суд звільнити їх від зобов’язань щодо рефінансування, яке НБУ видав ПриватБанку, на суми 2,6 млрд грн і 143 млн грн відповідно.

  Згідно з судовими матеріалами, на 25 вересня 2017 року заборгованість ПриватБанку перед НБУ за кредитним договором (про рефінансування) №19 склала 2,6 млрд грн, за яким НФЗ передав понад 60 вагонів в забезпечення цього боргу. Водночас Тровелко Холдінгз Лімітед в якості забезпечення боргів ПриватБанку по рефінансуванню передало в іпотеку для НБУ нерухомість вартістю 143,3 млн грн.

  Метою зазначених позовів, яких всього було подано близько 30, було звільнення від відповідальності не тільки юросіб, пов’язаних з колишніми власниками банку, які передали належне їм майно в заставу Нацбанку, а й фінансового поручителя – Ігоря Коломойського. Зазначена категорія справ розглядалася судами всіх інстанцій починаючи з 2017 року.

  “Зауважимо, що Господарський суд Києва і Київський апеляційний господарський суд спочатку задовольняли всі подібні позови, і тільки після того, як Касаційний суд в складі Верховного Суду висловив правову позицію в підтримку НБУ і Приватбанку і скасував попередні судові рішення, Північний апеляційний господарський суд також став на бік регулятора”, – зазначили юристи НБУ.

  Після чого майнові поручителі, враховуючи правові позиції апеляційного та касаційного судів, спробували оскаржити відповідні рішення, звернувшись до Великої палати Верховного Суду.

  “Однак і Велика палата підтримала НБУ і Приватбанк, відмовивши в задоволенні касаційних скарг майнових поручителів, пов’язаних з колишніми власниками банку. З огляду на положення господарського процесуального законодавства, правові позиції Верховного Суду є обов’язковими для судів всіх інстанцій в подібних суперечках”, – додали юристи.

  Раніше Господарський суд Києва вирішив об’єднати в одне всі п’ять проваджень, відкритих за позовами екс-власника Приватбанку Ігоря Коломойського до Національного банку України (НБУ) і ПриватБанку про законність п’яти кредитних договорів і його особистого поручительства за ними.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми