Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Верховний суд виніс рішення по "Приватбанку"

 • Джерело: nv.ua.  → Ключові теги: Приватбанк

  НБУ і ПриватБанк виграли у пов’язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній суди, через які вони хотіли зняти з себе зобов’язання за кредитами рефінансування.

  0785_79_pb.jpg (63.4 Kb)


  Нацбанк України (НБУ) і ПриватБанк виграли судову справу за позовами Нікопольського феросплавного заводу (НФЗ) і кіпрської компанії Тровелко Холдінгз Лімітед, які вимагали через суд звільнити їх від зобов’язань щодо рефінансування, яке НБУ видав ПриватБанку, на суми 2,6 млрд грн і 143 млн грн відповідно.

  Згідно з судовими матеріалами, на 25 вересня 2017 року заборгованість ПриватБанку перед НБУ за кредитним договором (про рефінансування) №19 склала 2,6 млрд грн, за яким НФЗ передав понад 60 вагонів в забезпечення цього боргу. Водночас Тровелко Холдінгз Лімітед в якості забезпечення боргів ПриватБанку по рефінансуванню передало в іпотеку для НБУ нерухомість вартістю 143,3 млн грн.

  Метою зазначених позовів, яких всього було подано близько 30, було звільнення від відповідальності не тільки юросіб, пов’язаних з колишніми власниками банку, які передали належне їм майно в заставу Нацбанку, а й фінансового поручителя – Ігоря Коломойського. Зазначена категорія справ розглядалася судами всіх інстанцій починаючи з 2017 року.

  “Зауважимо, що Господарський суд Києва і Київський апеляційний господарський суд спочатку задовольняли всі подібні позови, і тільки після того, як Касаційний суд в складі Верховного Суду висловив правову позицію в підтримку НБУ і Приватбанку і скасував попередні судові рішення, Північний апеляційний господарський суд також став на бік регулятора”, – зазначили юристи НБУ.

  Після чого майнові поручителі, враховуючи правові позиції апеляційного та касаційного судів, спробували оскаржити відповідні рішення, звернувшись до Великої палати Верховного Суду.

  “Однак і Велика палата підтримала НБУ і Приватбанк, відмовивши в задоволенні касаційних скарг майнових поручителів, пов’язаних з колишніми власниками банку. З огляду на положення господарського процесуального законодавства, правові позиції Верховного Суду є обов’язковими для судів всіх інстанцій в подібних суперечках”, – додали юристи.

  Раніше Господарський суд Києва вирішив об’єднати в одне всі п’ять проваджень, відкритих за позовами екс-власника Приватбанку Ігоря Коломойського до Національного банку України (НБУ) і ПриватБанку про законність п’яти кредитних договорів і його особистого поручительства за ними.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми