Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Експерт розповіли, скільки потрібно банків для України

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: банки

  В Україні нараховують 76 банківських установ. До кризи 2014-2015-го існувало 200 банків.

  7239_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  "Проблем із кількістю банків в Україні немає. Є проблеми зі стійкістю, з наявністю банківського ресурсу. Для малостабільної української економіки кращим варіантом є великі банки - їм простіше вистояти під час економічних катаклізмів. Простіше підтримувати кілька системних банків, ніж розгалужену мережу дрібних банківських установ", - говорить заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.

  За його словами, великим банкам треба структурованість. Тобто один великий банк має займатися іпотечним кредитуванням, інший - інноваційним, третій - фінансуванням певних регіональних програм.

  У Польщі нараховують понад 600 банків. У Чехії - близько 40. На 4 із них припадає 60% всіх банківських активів. У Великій Британії функціонують 200 банків, у Греції - 60, у Канаді - менше 40.

  "У кожній країні та економіці своя модель банківського сектору. Це залежить від потреб економіки, від структури самого сектора. У тій же Польщі досить поширена практика місцевих банків, на кшалт муніципальних. Є країни, де взагалі кількість банків невелика", - пояснює Ярослав Жаліло.

  За словами аналітика Бориса Кушнірука, в Україні має бути невелика кількість великих банків. Малих взагалі не потрібно.

  "Банки сьогодні - технологічно дорога штука. У них великі витрати на технології функціонування, щоб забезпечити послуги, необхідні для клієнтів. В Україні вже зараз близько 10 банків акумулюють до 90% активів. Однак своєї прямої функції - кредитування економіки для розвитку - існуюча система не виконує. Тобто питання полягає не у тому, скільки у вас банків, а в тому, щоб проводилася монетарна політика, яка б стимулювала кредитування", - говорить аналітик.

  Завідувач сектором інституційної економіки Інституту економіки і прогнозування Олег Яременко каже, що найважливіше - це відновити довіру населення до банківської системи.

  "Як тільки ми будемо мати нормальну довіру до банківської системи, половина зовнішніх боргів, які робимо, стане не потрібна. Держава буде зацікавлена, щоб доходи населення зростали, а економіка розвивалася", - пояснює Олег Яременко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми