Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Банк відшкодовуватиме своїм клієнтам вкрадені шахраями кошти

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки

  Шахраї вкрали гроші з рахунку, а наступного дня банк відшкодував усі втрати за власні кошти. Таке майбутнє чекає на українців уже в найближчі місяці. Відповідні проекти постанови розробив і опублікував Нацбанк.

  7239_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  З іншого боку, банки також зобов'яжуть скаржитися у державну виконавчу службу на своїх клієнтів, які потрапили в базу боржників. Це спростить процедуру стягнення коштів.

  Які нововведення підготував для українців Нацбанк.

  Доводити свою правоту доведеться не клієнтові, а банку
  Зараз банки готові відшкодувати розкрадання коштів із рахунків українців тільки в двох випадках. Наприклад, якщо це трапилося з вини банку (співробітник оформив кредит на клієнта без його відома), або шахраї (хакери) атакували банк, а постраждали клієнти.

  Найчастіше довірливі українці самі винні у втраті коштів. Називають "співробітникам банку" паролі під час телефонної розмови, залишають фінансові номери в оголошеннях, довірливо розкривають шахраям персональні дані.

  За новими правилами (прописані в проекті), вже на наступний день після зникнення коштів банк зобов'язаний відновити рахунок до того стану, як було до шахрайської операції.

  "Банк-емітент повинен після отримання повідомлення від користувача відновити залишок коштів на його рахунку до стану, в якому він був перед здійснення цього переказу, не пізніше наступного робочого дня (крім випадку, коли банк має підстави вважати дії користувача неправомірними, про що повідомили в правоохоронні органи)", – зазначається в проекті документа. Нині запропоновані норми перебувають на обговоренні, після цього НБУ затвердить нові правила і зобов'яже всі банки їх дотримуватися.

  Коли банк може не відшкодовувати кошти:

  якщо в результаті перевірки виявилося, що клієнт сам спустошив свій рахунок;

  якщо виявиться, що шахраї скористалися даними втраченої картки, водночас клієнт повідомив про її зникнення вже після того, як його обікрали;

  якщо клієнт сам назвав код підтвердження, CVV і т. д. шахраям.

  На практиці це означає, що повернути свої кошти вдасться тільки у виняткових випадках. Якби українські фінансові установи компенсували втрати у 100% випадків, втрати становили б приблизно 250 млн грн.

  Приблизно таку суму щорічно втрачають українці через хитрощі зловмисників. Правда, левова частка зазначеної суми – втрати в результаті соціальної інженерії (коли жертву переконують, що їй необхідно назвати свої персональні дані й паролі, представляючись правоохоронцями, співробітниками банку і т. д).

  Клієнт банку також повинен платити сам, якщо фінансова установа доведе, що кошти можна було б зберегти. "Користувач несе всі збитки, пов'язані з переказами, які оскаржуються, якщо банком доведено, що дії або бездіяльність користувача призвели до втрати", – йдеться в документі.

  Отримати кредит стане складніше
  Ще одне не менш важливе нововведення: українські банки зобов'язали ретельно перевіряти своїх клієнтів перед тим, як видавати кредити. Реєстр боржників запустили ще в минулому році, однак тільки влітку норма повноцінно набирає чинності.

  Тепер банк буде зобов'язаний:

  відкриваючи або закриваючи рахунок, перевірити, чи є клієнт у реєстрі боржників;

  якщо клієнт у реєстрі, повідомляти державну виконавчу службу про те, що рахунок відкривається або закривається;

  Реєстр створив Національний банк, поповнюють його всі фінансові установи, про це йдеться в постанові регулятора №50. Туди потрапляють великі боржники (з боргом від 100 мінімалок – 417 700 грн). Українці, які потрапили в реєстр, більше не зможуть оформляти кредити в банках.

  До реєстру внесуть ПІБ, дату народження, ІПН, інформацію про кредит, вид діяльності боржника, розмір прострочення, інформацію про пов'язаних із банком осіб, приналежність боржника до пов'язаних контрагентів тощо.

  У Національному банку впевнені, що запуск кредитного реєстру зокрема дозволить знизити банківські ставки. Як заявила в ефірі одного з телеканалів заступник голови НБУ Катерина Рожкова, зараз банки змушені передбачати видатки на "погані" кредити та ризики неповернення. А чим вищі ризики, тим дорожче доведеться платити за кредит. Мовляв, реєстр поліпшить обмін інформацією та убезпечить фінансові установи від "поганих" клієнтів.

  Якщо банк видасть кредит клієнту з реєстру, його можуть покарати за ризикову діяльність штрафом. А якщо це буде тривати протягом довгого часу, НБУ може почати розслідування щодо фінансової установи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми