Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Банк відшкодовуватиме своїм клієнтам вкрадені шахраями кошти

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки

  Шахраї вкрали гроші з рахунку, а наступного дня банк відшкодував усі втрати за власні кошти. Таке майбутнє чекає на українців уже в найближчі місяці. Відповідні проекти постанови розробив і опублікував Нацбанк.

  7239_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  З іншого боку, банки також зобов'яжуть скаржитися у державну виконавчу службу на своїх клієнтів, які потрапили в базу боржників. Це спростить процедуру стягнення коштів.

  Які нововведення підготував для українців Нацбанк.

  Доводити свою правоту доведеться не клієнтові, а банку
  Зараз банки готові відшкодувати розкрадання коштів із рахунків українців тільки в двох випадках. Наприклад, якщо це трапилося з вини банку (співробітник оформив кредит на клієнта без його відома), або шахраї (хакери) атакували банк, а постраждали клієнти.

  Найчастіше довірливі українці самі винні у втраті коштів. Називають "співробітникам банку" паролі під час телефонної розмови, залишають фінансові номери в оголошеннях, довірливо розкривають шахраям персональні дані.

  За новими правилами (прописані в проекті), вже на наступний день після зникнення коштів банк зобов'язаний відновити рахунок до того стану, як було до шахрайської операції.

  "Банк-емітент повинен після отримання повідомлення від користувача відновити залишок коштів на його рахунку до стану, в якому він був перед здійснення цього переказу, не пізніше наступного робочого дня (крім випадку, коли банк має підстави вважати дії користувача неправомірними, про що повідомили в правоохоронні органи)", – зазначається в проекті документа. Нині запропоновані норми перебувають на обговоренні, після цього НБУ затвердить нові правила і зобов'яже всі банки їх дотримуватися.

  Коли банк може не відшкодовувати кошти:

  якщо в результаті перевірки виявилося, що клієнт сам спустошив свій рахунок;

  якщо виявиться, що шахраї скористалися даними втраченої картки, водночас клієнт повідомив про її зникнення вже після того, як його обікрали;

  якщо клієнт сам назвав код підтвердження, CVV і т. д. шахраям.

  На практиці це означає, що повернути свої кошти вдасться тільки у виняткових випадках. Якби українські фінансові установи компенсували втрати у 100% випадків, втрати становили б приблизно 250 млн грн.

  Приблизно таку суму щорічно втрачають українці через хитрощі зловмисників. Правда, левова частка зазначеної суми – втрати в результаті соціальної інженерії (коли жертву переконують, що їй необхідно назвати свої персональні дані й паролі, представляючись правоохоронцями, співробітниками банку і т. д).

  Клієнт банку також повинен платити сам, якщо фінансова установа доведе, що кошти можна було б зберегти. "Користувач несе всі збитки, пов'язані з переказами, які оскаржуються, якщо банком доведено, що дії або бездіяльність користувача призвели до втрати", – йдеться в документі.

  Отримати кредит стане складніше
  Ще одне не менш важливе нововведення: українські банки зобов'язали ретельно перевіряти своїх клієнтів перед тим, як видавати кредити. Реєстр боржників запустили ще в минулому році, однак тільки влітку норма повноцінно набирає чинності.

  Тепер банк буде зобов'язаний:

  відкриваючи або закриваючи рахунок, перевірити, чи є клієнт у реєстрі боржників;

  якщо клієнт у реєстрі, повідомляти державну виконавчу службу про те, що рахунок відкривається або закривається;

  Реєстр створив Національний банк, поповнюють його всі фінансові установи, про це йдеться в постанові регулятора №50. Туди потрапляють великі боржники (з боргом від 100 мінімалок – 417 700 грн). Українці, які потрапили в реєстр, більше не зможуть оформляти кредити в банках.

  До реєстру внесуть ПІБ, дату народження, ІПН, інформацію про кредит, вид діяльності боржника, розмір прострочення, інформацію про пов'язаних із банком осіб, приналежність боржника до пов'язаних контрагентів тощо.

  У Національному банку впевнені, що запуск кредитного реєстру зокрема дозволить знизити банківські ставки. Як заявила в ефірі одного з телеканалів заступник голови НБУ Катерина Рожкова, зараз банки змушені передбачати видатки на "погані" кредити та ризики неповернення. А чим вищі ризики, тим дорожче доведеться платити за кредит. Мовляв, реєстр поліпшить обмін інформацією та убезпечить фінансові установи від "поганих" клієнтів.

  Якщо банк видасть кредит клієнту з реєстру, його можуть покарати за ризикову діяльність штрафом. А якщо це буде тривати протягом довгого часу, НБУ може почати розслідування щодо фінансової установи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми