Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Експерт констатує обвал банківських кредитів для бізнесу

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: банки, бізнес

  В Україні зменшуються реальні обсяги банківських кредитів суб'єктам господарювання. Так, співвідношення їх середньорічного показника до ВВП зменшилося з 44,1% в 2013 році до 24,2% у 2018 році.

  4663_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це у своїй статті для "Дзеркала тижня" пише Тетяна Богдан, доктор економічних наук, експертно-аналітичний центр "Оптима".

  В структурі джерел фінансування капітальних інвестицій підприємств частка кредитів банків та інших позик за п'ять років знизилася майже вдвічі, досягнувши в минулому році 7,7%.

  На думку автора, не останню роль у таких процесах відіграла жорстка монетарна політика НБУ.

  За її словами, серед країн з ринками, що формуються, номінальна облікова ставка в Україні (17,5%) займала друге місце після Туреччини (24%). У групу країн з найвищими процентними ставками входили також Мексика (8,25%), Південна Африка (6,75), Бразилія та Індонезія (6,5%), рівень ставок у яких був помітно нижче, ніж в Україні.

  "Наші розрахунки показали, що підвищення облікової ставки Національним банком з жовтня 2017 року по вересень 2018 року стало фактором скорочення реального ВВП на 1,7%. З іншого боку, досить комфортно в таких умовах відчувають себе фінансові посередники, структура активів яких представлена ОВДП, цінними паперами НБУ і споживчими кредитами домогосподарствам", — зазначає експерт.

  "Подолання існуючих деформацій і забезпечення поштовху для розвитку національної економіки вимагають розробки принципово нової монетарної політики, в рамках якої "сприяння додержанню стійких темпів економічного зростання та підтримка економічної політики Кабінету міністрів" (ст. 6 закону про НБУ - ред) стануть повноцінною функцією Національного банку", - йдеться у статті.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми