Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банківські рахунки українці почнуть перевіряти по-новому

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

    З 5 серпня 2019 року в Україні стартує запровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

    6221_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

    Нацбанк нагадав банкам та їхнім клієнтам про особливості цього процесу.

    Терміни та дати:

    З 5 серпня 2019 року нові рахунки клієнтам банки відкриватимуть відповідно до вимог стандарту IBAN.
    Чинні номери рахунків банки змінюватимуть відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням чинного номера аналітичного обліку.
    Всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.
    Структура IBAN

    Банки України відкриватимуть своїм клієнтам нові рахунки тільки за стандартом IBAN, рахунки складатимуться з 29 літерно-цифрових символів, викладених у такій послідовності:

    код України – UA-2 літери;
    контрольний розряд – 2 цифри;
    код банку – 6 цифр;
    рахунок – довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року – від 5 до 14 символів, з 01 листопада 2019 року – від 5 до 19 символів).
    Заповнення реквізитів

    У період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року клієнти банків у документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити “Код банку” та “Рахунок” у будь-яких варіаціях.
    У документах на переказ коштів в реквізитах платника/отримувача клієнт може заповнювати як пару реквізитів (номер рахунка платника/отримувача та код банку платника/отримувача), так і номер рахунка платника/отримувача за стандартом IBAN. У разі заповнення номера рахунка платника/отримувача за стандартом IBAN, у реквізиті “Код банку платника/отримувача” зазначається нуль.
    Банк платника обов’язково має прийняти до виконання документ на переказ коштів з реквізитами, варіації заповнення яких обрав платник.
    Система електронних платежів Національного банку України у період з 05 серпня до 31 жовтня 2019 року забезпечить проведення міжбанківського переказу коштів незалежно від варіації заповнення реквізитів.
    Запровадження IBAN дасть можливість:

    зручно та просто ідентифікувати платника та отримувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує;
    уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах;
    швидше здійснювати перекази та отримувати кошти.
    Також, Національний банк планує запровадження стандарту для здійснення платежів з використанням QR-кодів для учасників платіжного ринку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми