Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

НБУ прокоментував свою поведінку щодо курсу валют

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ

  Голова Нацбанку Яків Смолій назвав поточне зміцнення гривні некритичним.

  1962_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Так він учора прокоментував критику міністра фінансів Оксани Маркарової, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

  «Ми діємо згідно з нашими правилами, згідно з нашими документами, якими керується Департамент відкритих ринків, і те, що відбувається сьогодні на ринку з національною валютою, жодним чином не є чимось критичним, щоб реагувати на коментарі публічних менеджерів», – підкреслив Смолій.

  За минулий тиждень українська валюта зміцнилася на гривню з невеликим, а цього тижня її безготівковий курс падав аж до 24,96 грн./$. Це мінімальне значення з 2016 року, і на 1,8 грн менше, ніж у травні цього року. Літо-2019 міжбанк починав на рівні 26,7 грн./$.

  До кінця не зрозуміло, які саме правила і документи малися на увазі. Смолій цього не уточнив. Можливо, чиновник натякнув на затертий до дірок аргумент про те, що стабільність гривні, за новим нацбанківським законом, більше не є головним пріоритетом НБУ. Ключовий обов’язок регулятора – підтримка цінової стабільності. Це називають таргетуванням інфляції і, як запевняють в центробанку, успішно з цим справляються.

  Хоча всі розуміють, що як тільки буде змінено методику розрахунку індексу інфляції (це вже прерогатива уряду), і вона нарешті стане об’єктивною – цей картковий будиночок тут розсиплеться. Тому що реальна інфляція в Україні не має нічого спільного з даними Держстату і Нацбанку.

  Проте, інфляційний аргумент якийсь час може послужити захистом Нацбанку. Чим нижчий курс долара – тим нижчі ціни на імпорт і, відповідно, ціни на товари. Як відомо, імпортна складова (навіть невелика) є в більшості товарів, вироблених в Україні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Apple анонсували випуск iPhone 11 Apple анонсували випуск iPhone 11
Нова лінійка смартфонів iPhone 11 надійде в продаж за десять днів до кінця вересня.
Apple і Intel погодили мільярдну угоду Apple і Intel погодили мільярдну угоду
Американська корпорація Apple, яка скуповує дрібні технологічні компанії, тепер купить і частину бізнесу Intel з виробництва модемів для смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми