Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

НБУ розповіли про майбутнє кредитних ставок

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: кредити

  В Україні неадекватно висока облікова ставка Нацбанку.

  2180_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Вона гальмує економічний розвиток країни, розповів економіст Андрій Новак.

  "Маємо помірні темпи інфляції. Економіка оживає. Потреби вилучати гривню немає. Навпаки в обігу треба більше доступної готівки. Ставку треба знижувати. Тоді вдасться кредитувати реальний сектор економіки. Поки це не можливо через високі ставки за кредитами", - каже економіст.

  За його словами, облікову ставку треба суттєво знижувати.

  "Люди не побачать змін, якщо наступного року вона опуститься до 9%. Тоді кредити подешевшають до 17-15% річних, але все одно залишаться невигідними. Сьогодні банки не кредитують реальний сектор економіки. Обсяги іпотеки мізерні. Щоправда розвивається споживче кредитування. Люди купують в борг побутову техніку, електроніку, імпортні автомобілі. Фактично фінансують економіку тих країн, звідки завозять ці товари", - наголошує Новак.

  Облікова ставка визначає вартість грошей в країні.

  "Національний банк може регулювати рівень інфляції та об'єм готівки в країні. Коли облікова ставка падає, кредити та депозити дешевшають, заробітна плата та купівельна спроможність населення зростає. Паралельно підвищується вартість продуктів, товарів та послуг. Це працює у Німеччині, Польщі, але не у нас. Україна досі не навчилася впливати на ринок за допомогою такого інструменту", - пояснює економіст Олександр Охріменко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми