Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

В Україні подешевшають кредити

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: кредити

  Наступного року кредити можуть відчутно подешевшати. За прогнозами уряду, коштуватимуть 13-14% річних у гривні. Банкіри кажуть, що ставки впадуть ще більше.

  7118_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  "Будь-яка заява уряду тільки зменшує ймовірність того, що відсоткові ставки падатимуть. Якщо не заважати Нацбанку робити свою роботу і знизити облікову ставку до 9%, то здешевлення відбудеться і без заяв Кабміну. Влада ж повинна займатися поліпшенням інвестиційного клімату, щоб приходили нові гравці та відсоткова маржа банків падала. Тоді 2020-го 13-14% - цілком реально. До кінця наступного року, може, ще нижче", - пояснює банкір Тамаш Хак-Ковач.

  Ціна кредитів залежить від облікової ставки НБУ, вартості фондування і маржі банків. Остання залежить від рівня конкуренції, наголошує він.

  "У середньому маржа становить близько 5%. Через зростання конкуренції вона падає. Хоча активних банків поки мало. А нових гравців немає через не настільки хороший інвестиційний клімат. Якщо маржа впаде до 3-4% та орієнтуватися на прогноз облікової ставки 9%, то отримаємо кредити під 13% річних. Інфляція у 2021-2022-х буде стабільно на рівні 5%", - резюмував Хак-Ковач.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми