Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

В Україні подешевшають кредити

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: кредити

  Наступного року кредити можуть відчутно подешевшати. За прогнозами уряду, коштуватимуть 13-14% річних у гривні. Банкіри кажуть, що ставки впадуть ще більше.

  7118_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

  "Будь-яка заява уряду тільки зменшує ймовірність того, що відсоткові ставки падатимуть. Якщо не заважати Нацбанку робити свою роботу і знизити облікову ставку до 9%, то здешевлення відбудеться і без заяв Кабміну. Влада ж повинна займатися поліпшенням інвестиційного клімату, щоб приходили нові гравці та відсоткова маржа банків падала. Тоді 2020-го 13-14% - цілком реально. До кінця наступного року, може, ще нижче", - пояснює банкір Тамаш Хак-Ковач.

  Ціна кредитів залежить від облікової ставки НБУ, вартості фондування і маржі банків. Остання залежить від рівня конкуренції, наголошує він.

  "У середньому маржа становить близько 5%. Через зростання конкуренції вона падає. Хоча активних банків поки мало. А нових гравців немає через не настільки хороший інвестиційний клімат. Якщо маржа впаде до 3-4% та орієнтуватися на прогноз облікової ставки 9%, то отримаємо кредити під 13% річних. Інфляція у 2021-2022-х буде стабільно на рівні 5%", - резюмував Хак-Ковач.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми