Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

НБУ запевнив, що Приватбанк не повернеться колишнім власникам

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Приватбанк, НБУ

  Якщо неплатоспроможний банк придбав інвестор, він не може бути повернутий колишнім акціонерам.

  80_79_pb.jpg (63.4 Kb)


  Про це йдеться в законі про систему гарантування вкладів фізичних осіб.

  "Новий інвестор Приватбанку – держава. Екс-власники не можуть вимагати його повернення, але можуть йти до суду і доводити втрати. Коли ми відправляли Приватбанк до Фонду гарантування вкладів, в нього був негативний капітал. У нас немає завдання когось зробити винним. Треба мінімізувати фіскальні втрати і втрати людей. Колишні власники, не тільки Приватбанку, повинні максимально повернути те, що використовували на кредитування пов'язаних осіб. І це буде справедливо", - розповіла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв'ю FinClub.

  Кабмін подав до Верховної Ради законопроєкт № 2571, який стане третьою хвилею перегляду повноважень НБУ після реформи 2015 року. Рожкова пояснила, як ухвалення цього закону вплине на судовий процес по Приватбанку.

  "По-перше, зміниться підсудність. Якщо суд ще не винесе рішення про законність націоналізації, справа має бути передана до Верховного Суду. Друге – буде спрощено процедури при виведенні банку з ринку. Чому це важливо? Зараз, коли тимчасова адміністрація заходить, вона зупиняє всі операції. Для Приватбанку це реальна катастрофа. Цього не можна допускати", - говорить вона.

  Ухвалення законопроєкту № 2571 є однією з умов для підписання меморандуму з Міжнародним валютним фондом.

  "Є ключові позиції для Фонду. Зокрема, банки-банкрути на ринок повертати не можна, треба продовжувати їх ліквідацію. Колишнім власникам - прозоро виплатити компенсацію", - додала Катерина Рожкова.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми