Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Чому в Україні не дешевшають кредити

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: кредити

  В Україні банки не можуть видавати кредит дешевше, ніж собівартість грошей. У нашому випадку це облікова ставка Нацбанку — 11%.

  1901_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це розповів фінансовий аналітик Олексій Лупоносов.

  "Якщо до облікової додати принаймні 5% прибутку для банків і комісію, то отримаємо реальну ставку за кредитами — 15-16% річних. Поки ж у нас відсотки вищі. Споживчі в середньому видають під 35-40%. Гроші на купівлю авто позичають під 18% річних. Іпотека становить 14-16%. Кредити для бізнесу, зокрема торгове фінансування, або обігові кошти, видають під 18-21%. Проєктне фінансування — 21%", - каже Лупоносов.

  Пояснює, що падіння ставок за депозитами та кредитами не збігається в часі.

  "Якщо торік банки депозити брали під 15-16%, то кредити видавали під 20%. Якщо зараз банки почали брати гроші під 12-13%, то тільки через місяць-два зможуть накопичити певну суму, щоб кредитувати населення чи бізнес. Тоді кредити подешевшають. Поки ж відсотки не падають, бо банки позичають кошти ще за рахунок тих, які вдалося акумулювали за вищих депозитних ставок", - говорить аналітик.

  За його словами, незалежно від розміру облікової ставки та дохідності вкладів, населення продовжує нести заощадження в банки.

  "Щоб сьогодні зробити велику покупку - квартиру, будинок, авто, треба пояснити походження грошей. Поки що таким поясненням є депозит. Наприклад, $10 тис. достатньо півроку потримати в банку - і до вас не буде зайвих питань. Банки цим користуються. Активно беруть гроші під смішні відсотки, якими не покривають навіть девальвації та інфляції", - пояснює Лупоносов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми