Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Чому в Україні не дешевшають кредити

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: кредити

    В Україні банки не можуть видавати кредит дешевше, ніж собівартість грошей. У нашому випадку це облікова ставка Нацбанку — 11%.

    1901_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    Про це розповів фінансовий аналітик Олексій Лупоносов.

    "Якщо до облікової додати принаймні 5% прибутку для банків і комісію, то отримаємо реальну ставку за кредитами — 15-16% річних. Поки ж у нас відсотки вищі. Споживчі в середньому видають під 35-40%. Гроші на купівлю авто позичають під 18% річних. Іпотека становить 14-16%. Кредити для бізнесу, зокрема торгове фінансування, або обігові кошти, видають під 18-21%. Проєктне фінансування — 21%", - каже Лупоносов.

    Пояснює, що падіння ставок за депозитами та кредитами не збігається в часі.

    "Якщо торік банки депозити брали під 15-16%, то кредити видавали під 20%. Якщо зараз банки почали брати гроші під 12-13%, то тільки через місяць-два зможуть накопичити певну суму, щоб кредитувати населення чи бізнес. Тоді кредити подешевшають. Поки ж відсотки не падають, бо банки позичають кошти ще за рахунок тих, які вдалося акумулювали за вищих депозитних ставок", - говорить аналітик.

    За його словами, незалежно від розміру облікової ставки та дохідності вкладів, населення продовжує нести заощадження в банки.

    "Щоб сьогодні зробити велику покупку - квартиру, будинок, авто, треба пояснити походження грошей. Поки що таким поясненням є депозит. Наприклад, $10 тис. достатньо півроку потримати в банку - і до вас не буде зайвих питань. Банки цим користуються. Активно беруть гроші під смішні відсотки, якими не покривають навіть девальвації та інфляції", - пояснює Лупоносов.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Невидимі загрози: як кіберзлочинці використовують персональні дані клієнтів та як запобігти цьому за допомогою європейських стандартів? Невидимі загрози: як кіберзлочинці використовують персональні дані клієнтів та як запобігти цьому за допомогою європейських стандартів?
Щосекунди у світі здійснюється близько 232 кібератак, і кожна з них може стати фатальною для вашого бізнесу. Витік персональних даних клієнтів —...
Не просто тренд: чому відповідальний бізнес стає новою нормою в Україні? Не просто тренд: чому відповідальний бізнес стає новою нормою в Україні?
Світ стикається з глобальними викликами — від екологічних криз до соціальних нерівностей — бізнес вже не може залишатися осторонь. Наша країна пережив...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми