Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Кредит не дорожче 200%:як це вплине на українців

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: кредит

  З 1 липня набуде чинності закон про “спліт” (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій з державного регулювання фінансових послуг”). З цього моменту регулювати діяльність небанківських фінансових компаній і контролювати їх роботу почне Національний банк України.

  9897_105422.jpg (79.44 Kb)


  Як зараз. Небанківські фінансові компанії кредитують в основному юридичних осіб (78%). В НБУ збираються зробити послуги цих компаній більш доступними і для фізосіб. Тим більше, в останні роки така тенденція вже намітилася.

  Небанківські фінансові компанії видають в основному невеликі споживчі кредити (середня сума для фізосіб становила в минулому році 3711 грн, за даними НБУ) на термін до 30 днів або на пару місяців. Причому отримати їх значно легше, ніж в банку (не перевіряють ні платоспроможність, ні кредитну історію), але при цьому такі кредити досить дорогі.

  Реальні процентні ставки можуть перевищувати 700% річних. Споживачі часто відчувають себе обдуреними, коли бачать суми, які мусять повернути. Фінансові ж компанії часто пропонують їм погасити старий кредит за рахунок нового. Таким чином, розмір боргу зростає, як на дріжджах. Для повернення боргів фінансові компанії часто вдаються до послуг колекторів.

  Як буде. В процесі реформування ринку Нацбанк має намір зажадати від небанківських фінансових компаній повідомляти споживачам правдиву і повну інформацію про вартість кредитів (для банків така вимога запроваджена тільки в цьому році). А максимальний розмір виплат по кредиту не зможе перевищувати подвійного розміру кредиту.

  Захист прав споживачів. НБУ має намір приділяти підвищену увагу захисту прав споживачів таких послуг. Зокрема, в разі надходження скарг на фінансові компанії їх чекають позапланові перевірки і втрата ліцензії.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми