Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці масово прострочують кредити

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: кредити

  Деякі фінустанови не можуть роками вирішити такі проблеми.

  7442_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  В Україні є кілька банків, які вже кілька років не можуть вирішити проблеми непрацюючих кредитів(Non-performing loan, NPL). Про це заявила в.о. голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова.

  "У нас все ще є проблема банків, у яких немає бізнес-моделей. Також є кілька банків, які, на жаль, ще до кінця не вирішили проблему 2015 року – вони знаходяться в ситуації на межі. У 2015 році вони брали на баланси всякі активи , щоб закрити проблеми NPL. У 2016-2019 роках вони ці активи не продавали. Як наслідок – величезний обсяг непрацюючих активів, починає вимиватися ліквідність, тому що треба платити по депозитах, платити зарплату. Вони всі чекали, коли ринок піде вгору, щоб закрити проблеми NPL" , – сказала Рожкова в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

  Також Рожкова зазначила, що закон, що забороняє на час карантину штрафи за прострочені платежі по кредитах, негативно позначився на фінансовій системі.

  "Це психологічний фактор. Тобі закон сказав: не стягувати, не штрафувати. І у всіх пропав важіль. Тому, що який важіль залишився? Крім того, що ти можеш відібрати заставу, якщо ця застава є. А раніше був важіль, що ти включиш штрафи і пені, потім передаси колекторам, вони прийдуть, і будуть використовувати свої інструменти стягнення. Плюс кредитна історія зіпсується. А коли ніяких важелів немає, і з клієнтів забороняють вимагати в цей період, ось вони і не платять. Але не всі. Багато клієнтів банків, я вивчала це з точки зору споживчих кредитів, намагаються платити хоч щось", – сказала Рожкова.

  Тому зараз НБУ очікує зростання NPL по споживчим кредитам.

  "З цим треба змиритися, визнати ці NPL і, якщо потрібно буде, сформувати резерви. У банків, які займаються виключно споживчим кредитуванням, є достатній запас міцності за рахунок маржі", – додала Рожкова.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми