Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці масово прострочують кредити

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: кредити

    Деякі фінустанови не можуть роками вирішити такі проблеми.

    7442_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


    В Україні є кілька банків, які вже кілька років не можуть вирішити проблеми непрацюючих кредитів(Non-performing loan, NPL). Про це заявила в.о. голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова.

    "У нас все ще є проблема банків, у яких немає бізнес-моделей. Також є кілька банків, які, на жаль, ще до кінця не вирішили проблему 2015 року – вони знаходяться в ситуації на межі. У 2015 році вони брали на баланси всякі активи , щоб закрити проблеми NPL. У 2016-2019 роках вони ці активи не продавали. Як наслідок – величезний обсяг непрацюючих активів, починає вимиватися ліквідність, тому що треба платити по депозитах, платити зарплату. Вони всі чекали, коли ринок піде вгору, щоб закрити проблеми NPL" , – сказала Рожкова в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

    Також Рожкова зазначила, що закон, що забороняє на час карантину штрафи за прострочені платежі по кредитах, негативно позначився на фінансовій системі.

    "Це психологічний фактор. Тобі закон сказав: не стягувати, не штрафувати. І у всіх пропав важіль. Тому, що який важіль залишився? Крім того, що ти можеш відібрати заставу, якщо ця застава є. А раніше був важіль, що ти включиш штрафи і пені, потім передаси колекторам, вони прийдуть, і будуть використовувати свої інструменти стягнення. Плюс кредитна історія зіпсується. А коли ніяких важелів немає, і з клієнтів забороняють вимагати в цей період, ось вони і не платять. Але не всі. Багато клієнтів банків, я вивчала це з точки зору споживчих кредитів, намагаються платити хоч щось", – сказала Рожкова.

    Тому зараз НБУ очікує зростання NPL по споживчим кредитам.

    "З цим треба змиритися, визнати ці NPL і, якщо потрібно буде, сформувати резерви. У банків, які займаються виключно споживчим кредитуванням, є достатній запас міцності за рахунок маржі", – додала Рожкова.    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми