Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банкіри розповіли про доступні кредити

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

    Для того, щоб зробити кредити доступнішими, необхідно підняти планку максимальної виручки потенційних позичальників.

    9141_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Про це банкіри розповіли під час круглого столу «”5-7-9%”: видати не можна відмовити», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».

    «На сьогодні є обмеження за обсягом річної виручки – 100 млн грн – на компанію чи групу компаній. І, відповідно, є багато клієнтів із більшою виручкою, які надають запит, але ми не можемо надавати їм інвестиційні кредити, оскільки клієнти із більшою виручкою – в розмірі до 10 млн євро в еквіваленті – можуть брати учать тільки у рефінансуванні», – розповів керівник з мікрокредитування департаменту малого бізнесу ПУМБ Віктор Харковець.

    Тому заступник директора департаменту МСБ Укргазбанку Микола Алфьоров пропонує урівняти умови кредитування. «Потрібно за виручкою зрівняти клієнтів, яких ми рефінансуємо, – 10 млн євро, і клієнтів, яким ми даємо новий кредит – 100 млн грн. Потрібні рівні правила», – сказав він.

    Через цю перепону клієнти почали вигадувати схеми.

    «Клієнт, який має виручку більше за 100 млн грн, може взяти кредит на умовах банку і потім піти рефінансуватися під 0%, бо під планку 10 млн євро він підходить. Клієнти шукають шляхи, як отримати цей «нуль». Потрібні рівні правила», – каже заступниця директора департаменту розвитку корпоративного бізнесу та МСБ Кредобанку Наталія Згоба.

    Розвитку програми заважають також інші складнощі. «Оборотний капітал (під 3%. – Ред.) можна взяти тільки на антикризові заходи із запобігання виникненню і поширенню «ковіду». При цьому ми рефінансуємо діючих позичальників, які отримували кредит на обігові кошти. А позичальники, які вже придбали обладнання за свої кошти, обмежені в отриманні оборотного капіталу. Такі моменти зупиняють можливість скористатися цією програмою», – пояснив Микола Алфьоров.

    В.о. директорки департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Олена Гіль вважає, що програма доступних кредитів може охопити понад 20% клієнтів від загальної кількості малого бізнесу.

    «Якщо кількість активних бізнес-клієнтів до 100 тис., то потенційний попит на програму є. І ми маємо резерв клієнтської бази», – наголосила вона.

    Фонд не готовий до кардинальних змін умов. «Виручку урівняти? Можна, але з’являться експерти, які скажуть, а що це за малий бізнес в Україні із річним доходом в 10 млн євро? І будуть нам натякати на агрохолдинги. 10 млн євро – це тимчасова норма виключно під рефінансування. За всіма іншими кредитами залишається 100 млн грн річного доходу», – сказав виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Руслан Гашев.

    Він пропонує ухвалити концептуальне рішення: або програма розширюється не тільки на мікро- та малий бізнес, а ще й на середній, або визнається, що не може бути малого бізнесу із річним доходом 10 млн євро. «В Європі – так, в Україні – мабуть, що ні», – впевнений він.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми