Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банки збільшать гарантії за депозитами

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: депозити

  Гарантії за вкладами у банках однозначно потрібно піднімати. 600 тис. грн – адекватна сума. Однак зараз держава гарантує повернути 200 тис. грн.


  Про це розповіла Марія Репко з Центру економічної стратегії.

  “Гарантії з 150 до 200 тисяч гривень зросли ще 2012-го. Тоді цієї суми було достатньо на третину 45-метрової квартири у Києві. Зараз її вистачить на 1/6 частку. У 2012-му гарантована сума покривала 5,5 середніх річних зарплат українця. Зараз для цього потрібно приблизно 600 тисяч гривень”, – пояснює експертка.

  За її словами, суму гарантій можна було піднімати у 2016-2017 році.

  “Найбільший удар на економіку прийшовся у 2014-2015. Через “банкопад” клієнтам збанкрутілих банків довелося повертати вклади. Грошей, щоб збільшити гарантії, об’єктивно не було. Ситуація покращилася за рік-два. Водночас механізм гарантування вкладів однозначно потрібно переглядати. Зараз однаково гарантуються депозити в банках з абсолютно різним рівнем ризику. Якщо банк готовий брати гроші у населення під 25-30% річних, то він або змушений вкладатися у ризиковані активи, щоб заробити таку дохідність, або у нього проблеми з ліквідністю. В економіці це називається “моральний ризик”. Людина згодна ризикувати заради більшого доходу. Вона женеться за високим відсотком незважаючи на ліквідність, достатній капітал банків чи репутацію власників. Потрібно прийняти гарантування відсотків у рамках облікової ставки Нацбанку, наприклад”, – каже Репко.

  Додає, що банки досить стабільно пройшли коронакризу.

  “Якщо сума гарантій зросте, вкладникам не потрібно буде розподіляти свої гроші між різними банками. Це роблять, щоб сума вкладу максимально покривалася гарантіями Фонду. Водночас відчутного зростання кількості депозитів не буде. Зараз і так ставки за ними не дуже високі, а після “банкопаду” люди стримано ставляться до вкладів”, – пояснює Репко.

  За словами економіста Бориса Кушнірука, українців привчили до високих відсотків по депозитам. Через це зросли кредитні ставки.

  “Депозити у банках — це лише місце їх фізичного зберігання та ресурс для здійснення безготівкових операцій. Якщо вкладник хоче захистити свої заощадження від знецінення, то він може тримати їх у шухляді в іноземній валюті чи шукати можливості для інвестування. Тому потреби у збільшені розміру гарантування вкладів на сьогодні немає”,- вважає економіст.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми