Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Іпотека під 10%: скільки насправді витрачають українці

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: іпотека

    У липні стартувала державна програма доступного іпотечного кредитування під 10%. Національний банк запропонував уряду запровадити часткову компенсацію відсоткової ставки за іпотекою, тому що позики під 10% банки пропонують одиницям.

    0165_2354360.jpg (62.66 Kb)

    У державному банку клієнтам розповідають, що мінімальний відсоток по кредиту - 13,99% для новобудов. На вторинному ринку - 9,99% встановлюються тільки на перші півроку, а починаючи з 7-го місяця платити потрібно 15%.

    "Зі зниженням облікової ставки, на жаль, підросла ставка резервування. На певну суму, на яку банк видає кошти в кредит, він повинен створити резерви. І ця ставка резервування тепер 11 відсотків", – пояснює засновниця і голова українського клубу нерухомості Ольга Соловей.

    Забудовники, як і банки, теж не відчули змін.

    "На продаж наших ЖК поки що іпотека не вплинула. Тому що вона поки що адресна – тільки для військовослужбовців, працівників правоохоронних органів. На вільному ринку цієї іпотеки ще немає", – констатує засновник компанії-забудовника Ігор Ніконов.

    Крім відсотків за користування кредитом, потрібно застрахувати своє життя й житло. Деякі банки беруть додаткову комісію за оформлення кредиту.

    Якщо немає початкового внеску від 20%, то іпотеки не буде. Зменшити його до 10% можна тільки надавши у заставу ще одну квартиру.

    "Попередньо ухвалене позитивне рішення на вартість нерухомості в мільйон гривень. Вам необхідно буде внести аванс 50 відсотків, тобто 500 тисяч гривень", – говорять в банку.

    У Нацбанку кажуть, що така ситуація абсолютно стандартна.

    "Так, це насправді є звичайною ситуацією на ринку іпотеки поки що. Саме тоді банк може запропонувати низьку й досить приємну процентну ставку. Варто розуміти, що дуже сприятливі ставки за іпотекою – 10-11-12 відсотків – банки пропонують для окремої категорії позичальників. Це найбільш лояльні клієнти банків із перевіреною і гарною кредитною історією", – пояснює головна економістка управління аналізу системних ризиків Департаменту фінансової стабільності НБУ Олена Шмигель.

    Слід звернути увагу, що крім відсоткової ставки за кредитом, на позичальника лягає тягар додаткових платежів за страхування, оцінку майна і юридичний супровід.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми