Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

В Україні "луснули" чергові два банки

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: банки

  Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) майже одночасно завершив ліквідацію двох банків. Йдеться про Кредитпромбанк і “Хрещатик”. Інформацію в Держреєстр внесли 1 і 2 жовтня відповідно. Загальна сума відшкодування вкладникам становить 7,6 млн грн.

  6094_1467724318_privat_bank_top_1000.jpg (35.94 Kb)


  Про це свідчить інформація на сайті ФГВФО.

  У фонді зазначають, що відповідно до законодавства вимоги кредиторів до банків вважаються погашеними. Таким чином, повноваження ФГВФО як ліквідатора припинені.

  При цьому у фонді підкреслили, що в рамках виплати гарантованого відшкодування вкладникам клієнти “Хрещатика” отримали 2,7 млрд грн.

  Варто відзначити, що НБУ відніс цей банк до категорії неплатоспроможних 5 квітня 2016 року, а 2 червня того ж року ухваив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію.

  Однак клієнти не погодилися з цими рішеннями. Восени 2016 року дві людини звернулися до суду з вимогою визнати протиправною бездіяльність НБУ щодо безпеки зберігання коштів клієнтів і кредиторів на рахунках. 28 лютого 2017 року Окружний адмінсуд Києва задовольнив вимоги позивачів.

  Відповідне рішення надалі підтвердив Київський апеляційний адмінсуд та Вищий адмінсуд України. 28 березня шостий апеляційний адмінсуд залишив без задоволення скаргу НБУ та ФГВФО на рішення від 27 грудня 2018 року про скасування ліквідації “Хрещатика”.

  При цьому в травні 2019 року Верховний суд відновив юридичний факт неплатоспроможності банку. 21 червня 2019-го ФГВФО знову почав процедуру відшкодування коштів вкладникам.

  Що стосується Кредитпромбанку, в березні 2015-го Правління НБУ ухвалило рішення про віднесення установи до категорії неплатоспроможних. У процесі ліквідації ФГВФО відшкодував вкладникам 4,9 млн грн.

  Нагадаємо, в жовтні 2020-го Господарський суд Донецької області затвердив звіт ліквідатора банку “Базис” і ліквідував цю юридичну особу. Цей банк пов’язують з сім’єю і партнерами нинішнього голови МВС Арсена Авакова. Суд своєю постановою визнав “Базис” банкрутом ще 1 березня 2018 року.



  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми