Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ зберіг облікову ставку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ

  Банкіри продовжують знижувати дохідність за вкладами, хоча НБУ залишив незмінним головний орієнтир – ключову ставку. Як за два тижні змінилися ставки в невеликих банках з депозитним портфелем фізосіб до 1 млрд грн.

  4415_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це пише Мінфін.

  Найщедрішу пропозицію для власників гривневих депозитів на рік робить Мотор-Банк – 12% річних. На другому місці – банк Кліринговий Дім, який обіцяє вкладникам за депозитами у нацвалюті на 12 місяців 11,88% річних.

  Третю позицію посідає Укрбудінвестбанк зі ставкою на аналогічних умовах 11,25% річних.

  І це ще не межа. Депозити будуть і далі дешевшати, якщо Нацбанк вирішить знизити облікову ставку. А така ймовірність існує, в усякому разі, на думку аналітиків J.P. Morgan. Вони вважають, що в грудні НБУ може опустити облікову ставку з нинішніх 6% до 5,5% річних. Оскільки через зниження ділової активності в четвертому кварталі інфляційні ризики будуть мінімальними. Українська економіка знову опиниться під ударом через розгул пандемії.

  Банкіри можуть дозволити собі знижувати дохідність вкладів. Оскільки мають достатні запаси ліквідності, а депозитний портфель, не дивлячись ні на що, продовжує зростати.

  «За 9 місяців поточного року гривневі кошти населення в банках збільшилися на 54 млрд грн, або на 17%. Валютні заощадження українців за січень-вересень зросли всього на 0,5%», – розповів голова ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Роман Шпек.

  Щоправда, як уточнив заступник голови правління ПУМБ Артур Загородніков, темпи приросту депозитних портфелів банків у 2020 році знизилися. Зараз понад 54% депозитів – це вклади в національній валюті. 40% – депозити в доларах США, близько 6% – євровклади.

  «Протягом 9 місяців 2020 року спостерігаємо зростання частки вкладів до запитання. А частка строкових вкладів навпаки зменшується. Причому, 42% – це депозити від 12 місяців, 41% – заощадження в банку на 6-9 місяців, інші 17% – короткі депозити на 1-3 місяці», – розповів Артур Загородніков.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми