Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Іпотечні кредити продовжать дешевшати

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: кредити, іпотека

    Уже найближчим часом процентна ставка за іпотечними кредитами в Україні може знизитися. Цьому посприяють зміни в правилах моніторингу фінансового стану позичальника, які на найближчий час анонсував голова Нацбанку Кирило Шевченко.

    8755_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Про це він повідомив 17 грудня під час круглого столу.

    НБУ перед видачею іпотечного кредиту дозволить вести облік доходів членів сім’ї позичальника-фізособи. Крім того, глава регулятора пообіцяв скасування вимоги для банків оглядати житлову іпотеку в разі її страховки.

    Як пояснила в коментарі UBR.ua виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова, зараз банки витрачають істотні ресурси на моніторинг заставного майна, що позначається на вартості кредиту.

    Спрощення процедури моніторингу в частині скасування вимоги щодо огляду житла може позитивно вплинути на відсоткову ставку в бік її зменшення.

    “У цьому випадку головна умова – щоб належно працювали страхові інструменти”, – додала Коробкова.

    Наразі ставка, в залежності від банку, а також від того, чи купується житло на вторинному чи на первинному ринку, перебуває в діапазоні від 14% до 24%, при першому внеску – від 20-40%.

    Олена Коробкова також зазначила, що дозвіл на врахування доходів членів сім’ї при оцінці фінансового стану позичальника позитивно позначиться на доступі до ресурсу.

    Річ у тім, що зараз, з урахуванням повільного відновлення реальних доходів громадян, значна частина потенційних клієнтів банків не в змозі задовольнити встановлені вимоги до їхнього фінансового стану тільки з розрахунку власного доходу фізособи.

    Особливо позитивний ефект це нововведення надасть на доступ до ресурсу сім’ям, вважають банкіри.

    “Клієнти, які звертаються щодо довгострокових кредитів, як правило, перебувають у шлюбі і сукупні доходи родини дозволяли б їм якісно обслуговувати кредитну заборгованість, що зробило б іпотечні кредити більш доступними”, – зауважила Коробкова, втім, додавши, що це правило буде застосовано тільки в тому випадку, якщо банки матимуть можливість достовірно перевірити доходи з державних баз та реєстрів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми