Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Голова Райффайзен Банк Аваль розповів, коли наздоженемо Польщу

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фінанси

  Україні потрібні структурні реформи, щоб рівень зарплат у країні зрівнявся з Польщею. При тому, що на початку 90-х Україна була багатша за Польщу.

  1532_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це в інтерв’ю журналу НВ заявив Олександр Писарук, голова правління Райффайзен Банку Аваль.

  Відповідаючи на питання, чи вистачить Україні 30−40 років (оцінка глави фінкомітету ВР Гетманцева. — Ред.), щоб рівень зарплат в країні зрівнявся з рівнем зарплат у Польщі, Писарук сказав: «30−40 років нам не вистачить. Україна на початку 1990-х була багатшою за Польщу. ВВП на душу населення був вище. Тепер же ВВП на душу населення в Польщі приблизно в 3,5 рази перевищує український показник. Це сталося за 30 років. Тобто нам потрібно за найближчі 30−40 років подолати різницю у розвитку економіки в 3,5 рази. А ця різниця тільки зростає. Потрібен тренд, щоб українська економіка зростала швидше, ніж польська. Це можливо? Так».

  За словами Писарука, «це не станеться цього року, не станеться і наступного. Хотілося б, щоб це сталося на горизонті п’яти років. Тоді ми змінимо тренд, почнемо наздоганяти потяг, поки він не пішов ще далі. Потрібно як мінімум зробити хоч якісь структурні реформи в країні. На правильній макроекономічній політиці України здатна рости на 3,5%, максимум на 4% на рік. Це наш потенціал без структурних змін. А зміни — це перш за все верховенство права, чесні суди, захист прав інвесторів, які забезпечують збільшення інвестицій в економіку, в тому числі іноземних».

  Писарук підкреслив, що важливим моментом, який обмежує зростання української економіки, є демографія.

  «В Індії, в Південно-Східній Азії – швидкоростуче населення і трудові ресурси, тому і економічний потенціал є. А в Україні смертність суттєво випереджає народжуваність. Та ще й робоча сила перетікає в Польщу. Тому, щоб наздогнати Польщу в плані економічного зростання, потрібно ще зупинити трудову міграцію і простимулювати повернення українців», — сказав він.

  Відповідаючи на питання, чи може Україна стати європейським Китаєм, запустивши на території країни потужності для промислової переробки ближче до ЄС, Писарук сказав: «Теоретично — так. Коронавірус надав урок про те, що виробництво має бути ближче до домашніх ринків, щоб не потрібно було так далеко везти продукцію. Але це ж пов’язано з рішеннями конкретних компаній перенести виробництво з Китаю до іншої країни, ближче до домашнього ринку. Для європейських компаній це особливо логічно, тому що ми в Європі. Ми прямо під боком. Але для того щоб вони таке рішення прийняли, необхідно позитивне сприйняття України з їх боку. Довіра до інвестиційного клімату, захисту прав інвестора, судової системі. Без цього інвестиції ніхто не робитиме».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми