Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

В Україні поменшало системних банків

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: банки

  НБУ переглянув перелік системно важливих банківських установ.

  8507_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Кількість системно важливих банків в Україні зменшилася на одну установу: з 14 системних банків лишилося 13. У цьому році до списку не потрапив Кредобанк.

  Про це свідчать результати перегляду списку системних банків, який складає Національний банк України.

  Системні банки в 2021 році:

  А-Банк
  Альфа Банк
  ОТП банк
  Ощадбанк
  "Південний"
  ПриватБанк
  ПУМБ
  Райффайзен Банк Аваль
  ТАСкомбанк
  Укргазбанк
  Укрексімбанк
  Укрсиббанк
  Універсал банк

  Для системно важливих банків визначені підвищені вимоги, що мають на меті забезпечити їхню високу стійкість:

  Додатково до нормативного значення достатності капіталу передбачений буфер системної важливості (1-2%), який залежить від рівня системної значущості банків. Щоправда, поки що впровадження буфера зупинено через коронакризу. Терміни активації буфера системної важливості НБУ визначить у другій половині року.
  Системні банки зобов'язані розробляти плани відновлення діяльності відповідно до вимог НБУ. Такі плани призначені для того, щоб швидко стабілізувати роботу в умовах кризи.
  Системні банки мають виконувати посилений норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента – не більше ніж 20% (для інших банків – 25%).
  Навіть після втрати статусу системної важливості, банк повинен дотримуватися таких вимог протягом ще 12 місяців.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми