Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

НБУ дав прогноз по курсу гривні на 2021 рік

 • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: НБУ

  Національний банк України (НБУ) прогнозує приплив іноземного капіталу в облігації внутрішньої державної позики України в 2021 році. Однак він буде менший, ніж в 2019 році, коли це призвело до різкого зміцнення гривні.

  2354_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Про це повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій на брифінгу.

  Як зазначив Гелетій, наприкінці минулого року іноземні інвестори відновили інтерес до ринків, що розвиваються, в тому числі і України.

  “Це пов’язано як з низькими ставками фінансових інструментів у світі, так і з оптимізмом інвесторів щодо подолання пандемії”, – сказав він.

  За його словами, на початку 2021 року нерезиденти активно купували гривневі облігації України. Однак в останні тижні приплив скоротився, що пов’язано зі зростанням прибутковості облігацій по всьому світу, а також з відносинами України з МВФ.

  “Зараз ми не очікуємо повторення такого припливу капіталу від нерезидентів, який спостерігався в 2019 році. Однак потенціал для зростання з поточних рівнів, безумовно, є”, – сказав він.

  Нагадаємо, офіційний курс долара до гривні, який щодня встановлюється НБУ, за 2020 рік зріс на 19,4% до 28,27 гривень за долар (порівняно з 23,68 на 31 грудня 2019 року). Середньорічне значення склало 26,95 грн/долар.

  Нагадаємо, курс долара рекордно знизився протягом 2019 року – з 27,68 гривень до 23,68 грн/долар. Однією з основних причин став приплив спекулятивного капіталу в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) України. Нерезиденти вклали в облігації понад 4 млрд доларів, конвертувавши їх у гривні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми