Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Скільки можуть заробити українці на депозитах

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: депозити

  Національний банк України збільшив облікову ставку до 7,5% в надії трохи зупинити інфляцію. На цьому тлі вже пішли розмови, що ставки за депозитами теж зростуть. При опитуванні економістів і банкірів з’ясувалося: вклади, дійсно, стануть трохи вигіднішими. Але розраховувати на значні пасивні доходи, як це було ще кілька років тому, українцям не рекомендують.

  5598_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Зараз державний банк приймає вклади від населення під максимальну ставку 7,5% річних. Тобто, якщо покласти 50 тис. гривень на 12 місяців, прибуток складе 3750 гривень. Мінус податок на доходи фізосіб і військовий збір — 3020 гривень.

  Ставки в держбанках традиційно нижчі, ніж в комерційних установах. В останніх вклад можна зробити і під 10% річних. На такому депозиті з 50 тис. гривень можна отримати 4025 гривень прибутку (вже після вирахування податків).

  Рік тому прибуток склав би майже вдвічі більше. Але незважаючи на таке падіння прибутковості, населення гроші не віднесло.

  «Відтоку вкладів в національній валюті ми не побачили… Щомісяця залучаємо 300−400 млн гривень», — підтвердила заступник директора департаменту роздрібного ринку банку Марина Ревуцька.

  А про депозити під 20−25% українцям радять взагалі забути.

  «Депозитні ставки падають у всьому світі, це загальносвітова тенденція. Є величезні надлишкові заощадження. Люди бояться інвестувати, кудись вкладати гроші, а тому несуть їх в банки. І тому у банків немає проблеми залучати депозити», — пояснив керуючий партнер інвесткомпанії Ерік Найман.

  Як зростатимуть відсотки за вкладами. Ситуація була прогнозованою: банки натякали на чергове зниження відсотків за депозитами. Але в ситуацію втрутився Нацбанк і підняв облікову ставку — індикатор вартості грошей на ринку.

  Це ставка, під яку самі банки позичають у НБУ. До цього часу вона становила 6,5%, а з 16 квітня підвищилася на відсоток. Саме настільки зросте ціна грошей для банків. Тому вони будуть шукати, де дешевше, і спробують залучити більше вкладів від населення. Але щоб це зробити, банкам доведеться поліпшити умови для вкладників.

  «Краще почекати один-два тижні, поки підняття облікової ставки не позначиться на рівні депозитів. Можливо, ставки трохи піднімуться. Але там не буде якогось різкого підвищення, стрибка», — спрогнозував інвестбанкір Сергій Фурса.

  Банкіри теж підтверджують: в перспективі ставки можуть піднятися.

  «Швидше за все, ринок депозитів піде трохи вгору, ми очікуємо зростання процентних ставок на 1−2 процентні пункти», — сказала перша заступниця голови правління банку Олена Дмитрієва.

  Але свою ставку НБУ підняв не заради цього, а щоб стримати ціни. Адже чим менше грошей в економіці, тим повільніше дорожчають товари і послуги.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми