Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Як в онлайн-режимі арештовуватиму рахунки боржників

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: борги

  Прострочили сплату комунальних, не сплатили штрафи за порушення ПДР тощо? Будьте готовими, що ваші банківські рахунки арештують і спишуть кошти, необхідні для погашення заборгованості.

  0713_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

  Як це відбуватиметься? Відповідно до законодавства України, звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації. Про звернення стягнення на майно боржника виконавець виносить постанову.

  Стягнення на майно боржника звертається в розмірі та обсязі, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження, основної винагороди приватного виконавця.

  Місяць тому, 6 квітня, набрав чинності наказ Міністерства юстиції України, яким внесено зміни до наказу Мін’юсту «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів».

  З набранням чинності наказу положення цього Порядку щодо автоматизованого арешту коштів поширюватимуться на усі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників – фізичних та юридичних осіб. Також положеннями передбачено автоматизацію процесу отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках.

  Слід зазначити, що цей Порядок визначає процедуру автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження шляхом інформаційної взаємодії державних або приватних виконавців та банків.

  З прийняттям змін, стосовно усіх боржників може:

  застосовуватися процедура автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках.
  Примусове списання коштів з рахунків, які відкриті боржниками в банках, здійснюється на підставі платіжної вимоги виконавця, яка на сьогодні оформлюється у паперовому вигляді.

  Втім, наразі Мін’юстом розроблено відповідний проєкт наказу, яким буде запроваджено електронний документообіг платіжних вимог між органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями та банками, органами Державної казначейської служби України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми