Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Як оформити депозит у спадок

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: депозит

    Якщо вкладник має вклад, який планує передати у спадщину або хоче завчасно потурбуватися про його долю на випадок своєї смерті, він може у кілька способів реалізувати своє право розпоряджатися вкладом.

    72_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

    «Вкладник-спадкодавець може розпорядитися своїм банківським вкладом не тільки шляхом складання заповіту, а й залишивши відповідне розпорядження банку. Розпорядження може бути включено в умови договору банківського вкладу або складено у формі окремого документа», — пояснює ФГВФО.

    Розпорядження, яке складено у формі окремого документа, засвідчується підписом уповноваженого працівника банку, має містити дату його складання та зберігається в справі з юридичного оформлення рахунку. Особливістю цього документа є те, що він формується безпосередньо в банківській установі, де відкритий депозит.

    Заповіт, складений після того, як було зроблене розпорядження банку, повністю або частково скасовує його, якщо у заповіті змінено особу, до якої має перейти право на вклад, або якщо заповіт стосується усього майна спадкодавця.

    «Право на грошовий вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним (чи то заповіт, чи то розпорядження банку) вкладником. Тому для оформлення своїх спадкових прав, спадкоємцям вкладника необхідно звертатись протягом шести місяців з дня смерті вкладника до нотаріуса за місцем відкриття спадщини для отримання свідоцтва про право на спадщину», — наголошують у Фонді гарантування.

    Банк здійснює виплату вкладу (частини вкладу) спадкоємцю власника поточного/вкладного рахунку на підставі документів, визначених законодавством України.

    Якщо ви отримали у спадок вклад, який знаходиться у банку, що ліквідується Фондом гарантування вкладів, для отримання належних коштів необхідно надіслати до Фонду:

    підписану заяву про виплату гарантованої суми відшкодування із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, фактичного місця проживання заявника, дати подання;
    копію ІПН;
    засвідчену особистим підписом копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
    нотаріально засвідчену копію свідоцтва про право на спадщину.
    У разі звернення представника спадкоємця додатково надається нотаріально засвідчена копія документу, що підтверджує статус представника особи.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми