Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банкіри дали прогноз по депозитним ставкам

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: депозити, банки

  Банкіри розповіли, як можуть змінитися депозитні ставки до кінця 2021 року.

  0740_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це повідомляє «Фінансовий клуб».

  Упродовж минулого року депозитні ставки знижувалися, рухаючись за обліковою ставкою НБУ, яка впала до історичного мінімуму 6%. Незважаючи на підвищення облікової ставки цього року, багато банкірів прогнозують збереження тренду на депозитному ринку.

  «Ринок ще не досяг стану рівноваги і продовжить реагувати зниженням процентних ставок на макроекономічні зміни, що відбулися в 2020 році. Тенденція зниження ставок буде зберігатись як необхідність здешевлення кредитних ставок», – каже член правління Ощадбанку Антон Тютюн.

  Воно може бути несуттєвим. «Зараз ставки перебувають на історично найнижчому рівні, тому можливе лише незначне зниження», – зазначив керівник з питань заощаджень та трансакційних послуг Райффайзен Банку Аваль Сергій Анніков.

  Оскільки банківська система має надлишкову ліквідність, керівник дирекції роздрібного бізнесу ПриватБанку Дмитро Мусієнко не очікує суттєвих коливань ставок, які можуть змінюватися «плюс-мінус на 1 в.п. залежно від поточних потреб банків».

  Начальниця управління депозитних продуктів та валютообміну Альфа-Банку Ірина Стрепетова вважає, що в умовах високого попиту населення на депозити банки мають змогу не підвищувати ставки, які «цього року можуть зрости на 0,5–1 в.п.».

  Ключову роль у цьому відіграє Нацбанк. «У 2021 році все залежатиме від політики НБУ, рівня облікової ставки, інфляції та політичної ситуації в Україні», – впевнений член правління з розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку Олег Клименко.

  Через прискорення інфляції НБУ в березні почав повертатися до жорсткої монетарної політики: облікова ставка зросла до 6,5%, а в квітні – до 7,5%.

  «У разі підвищення облікової ставки більш ніж на 1 в.п. допускаю зростання дохідності роздрібних депозитів до кінця року на 1 в.п.», – каже директор департаменту з продуктів роздрібного бізнесу ПУМБ Дмитро Дудник.

  Але банки часто реагують із запізненням на підвищення облікової ставки НБУ. «Маючи достатній запас ліквідності, вони не вдаватимуться до агресивної цінової конкуренції за депозити», – впевнений фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми