Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банкіри дали прогноз по обліковій ставці

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: НБУ

  Національний банк України 17 червня підвищить облікову ставку на 50 базисних пунктів (б.п.) — до 8% річних, у зв’язку із зростанням інфляції вище від прогнозу.

  6618_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  До такої думки схиляється більшість банкірів, опитаних агентством «Інтерфакс-Україна».

  «Ми очікуємо, що НБУ в червні буде змушений продовжити цикл підвищення облікової ставки і підвищить її на 0,5 п. п. — до 8%. Хоча актуальний прогноз НБУ і передбачає збереження облікової ставки на рівні 7,5% до кінця року, проте інфляція продовжує прискорюватися швидше, ніж очікувалося», — сказав агентству директор Департаменту стратегії Кредобанку Роман Лепак.

  Він очікує, що в найближчі місяці інфляційний тиск буде посилюватися, а показник інфляції перейде в двійковий (two-digit) формат.

  Його думку поділяє голова правління Юнекс Банку Іван Світек.

  «Вважаю, Нацбанк буде змушений підняти облікову ставку на 0,5%. Інфляційна динаміка в травні виявилася вищою за квітневі прогнози НБУ. Враховуючи той факт, що інфляційне таргетування є одним з ключових завдань регулятора, йому доведеться підвищувати ставку», — сказав він агентству.

  Світек нагадав, що квітневий прогноз НБУ передбачав вихід індексу споживчих цін на пікові значення ближче до кінця літа, що означає, що в найближчі два місяці інфляція продовжить прискорюватися, що вимагає реакції з боку НБУ.

  Підвищення ставки до 8% також очікує директор департаменту казначейства та фінансових інститутів ОТП Банку Антон Коваленко.

  Він зазначив, що за підсумками травня інфляція в Україні досягла дворічного максимуму — 9,5%, ставлячи під питання плани Нацбанку тримати облікову ставку на прогнозному рівні протягом 2021 року, тому регулятор повинен буде знайти компроміс — якому з інструментів інфляційного таргетування віддати пріоритет.

  У свою чергу директор департаменту казначейства Ідея Банку Ярослав кабін очікує збереження облікової ставки без змін на найближчому засіданні.

  Аналогічної думки дотримується головний менеджер з макроекономічного аналізу Райффайзен Банку Аваль Сергій Колодій.

  «Хоча у регулятора і є серйозні підстави для підвищення облікової ставки, ми вважаємо, що рішення буде відкладено до наступного засідання в липні, коли вже можна робити більш обгрунтовані висновки про характер інфляції в цьому році. При цьому під час оголошення рішення будуть посилені акценти на тому, що НБУ готовий різко реагувати на прискорення ІСЦ інфляції», — зазначив він.

  У свою чергу, начальник аналітичного відділу Альфа Банку Олексій Блінов очікує підвищення облікової ставки відразу на 100 б.п. — до 8,5% річних, виходячи з рішучих заяв НБУ щодо готовності посилити монетарну політику для повернення інфляції в цільовий діапазон.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми