Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

НБУ прогнозує ріст депозитних ставок

 • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: НБУ, депозити, банки

  У Національному банку очікують на незначне підвищення депозитних ставок у банківській системі слідом за підвищенням рівня інфляції та збереженням облікової ставки на рівні 7,5%.

  6618_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це під час пресбрифінгу в Національному банку заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

  «Поки що ми не бачимо, щоб банки масово підвищували ставки за депозитами, але чітко помітно, що тренд на зниження ставок вже припинився. Особливо в корпоративному сегменті та в короткострокових депозитних угодах», — сказав Сологуб.

  За його словами, це звичне явище в умовах інфляційного таргетування, яке діє в Україні останні п’ять років.

  «В умовах таргетування трансмісія депозитних, і потім кредитних, ставок відбувається з певним лагом. Оскільки діють інші структурні фактори. Зараз, наприклад, ми маємо значний профіцит ліквідності банків, який знижує стимули банків реагувати на рішення НБУ. Врешті-решт вони відреагують, і ми очікуємо, що підвищення, хоч і невелике, станеться. Але все залежатиме від подальшого напряму монетарної політики», — вважає заступник голови НБУ.

  Як повідомлялося, у травні зростання споживчих цін сягнуло 9,5% у річному вимірі. Тому Національний банк зберіг облікову ставку на рівні 7,5% річних.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми