Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Як відкрити правильний депозит

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: депозити

  Помітне падіння ставок за депозитами зробило банківські вклади не найкращим варіантом заробітку. Але зберегти накопичене і покрити інфляцію вони все ще допомагають. Найвигіднішими вкладами в гривні залишилися річні депозити з прибутковістю 9−11% і депозити на півроку з прибутковістю 6,5−9%.

  6134_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  При цьому, найближчим часом відсотки рости не будуть.

  Про це розповів аналітик «Центру біржових технологій» Максим Орищак.

  «Зростання ставок за депозитними вкладами ми не чекаємо, банківський сектор не готовий до чергового витка щедрості, навіть якщо НБУ підвищить облікову ставку. Попит на кредити і частка поганих кредитів не дають підстав чекати сталого розвитку сектору… Якщо ми говоримо про бажання заробити, то банківські вклади зараз невигідні. Особливо якщо порівнювати з колишньою прибутковістю в 17−20% річних. Але покрити інфляцію, як мінімум, вони можуть. Чому варто зберігати гроші в банку? Тому що це безпечніше, ніж вдома, тому що банк покриє знецінення грошей, тому що це вид розподілу ризиків», — пояснив Орищак.

  Коли краще відкривати вклад? Класти гроші на депозити найвигідніше в період новорічних свят, вважає Орищак.

  «У період новорічних свят банки зацікавлені в залученні коштів під закриття звітного періоду і покращують як цінові, так і нецінові умови», — зазначив аналітик.
  Тому тим, хто накопичив «під матрацом» кругленьку суму, зараз краще почекати до зими. Крім того, експерт не радить нести всі гроші в один банк. Найкращий, на його думку, варіант — розділити кошти між депозитами та інвестиціями в пропорції 50 на 50 або 30 на 70. Це потрібно, щоб мінімізувати ризики.

  Трохи накопичених коштів експерт радить залишити в готівці. Незважаючи на те, що це не найкращий спосіб зберегти гроші, такі накопичення теж можуть стати в нагоді. Також можна зберігати гроші не вдома, а в банківській комірці.

  «Зберігати гроші в банківських комірках буде вигідно завжди. Це така ж диверсифікація своїх коштів як готівкові, безготівкові гроші, банківський депозит та інвестиції», — резюмував Орищак.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми