Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Перелік причин блокування переказів з картки на картку

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: НБУ

  В Україні збільшилася кількість скарг на блокування банками переказів навіть на незначну суму. Фінансові установи вимагають надати документи для того, щоб здійснити операцію.

  5885_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Як йдеться у відповіді НБУ, такі дії законні, якщо банк має підозри, що операція незаконна.

  У кожній фінустанові працює своя система фінансового моніторингу. Її завдання – не допустити, щоб клієнти за допомогою своїх рахунків відмивали гроші, давали хабар, приймали його, провадили незаконну діяльність.

  “Банк має право зупинити операцію, якщо вона є підозрілою. Також банк зобов’язаний зупинити операцію, якщо підозрює, що вона має ознаки кримінального злочину”, – йдеться в роз’ясненні НБУ.

  Особливо ретельно перевірятимуть:

  операції з PEP (публічні особи, чиновники і депутати);
  операції з готівкою;
  незвичайні для клієнта операції;
  ФОПи і компанії, які відкрилися менше трьох місяців тому;
  операції на значні суми (сума залежить від фінансового моніторингу конкретного банку, але не може бути більше 400 тис. грн).
  Навіть якщо переказ заблокували, то щоб виправити ситуацію, достатньо надати документи, які підтверджують легальне походження коштів. Це може бути довідка про доходи, декларація, інформація про будь-яку угоду, в рамках якої здійснюється операція (якщо це рахунок фізособи-підприємця).

  Українці скаржаться: блокують навіть депозити, які вже розміщені на банківському рахунку. До слова, експерти радять: якщо тривалий час користуватися послугами одного банку, то у фінансовій установі накопичиться достатня кількість інформації, щоб перевіряти операції навіть без додаткових довідок і документів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми