Відкриття банками своїх API для інших надавачів платіжних послуг дозволить в одному мобільному застосунку користуватися картками різних банків.
Про це розповіли учасники круглого столу, проведеного «Фінансовим клубом».
«Завдяки запровадженню відкритого банкінгу зміняться самі принципи доступу до розрахунків. Клієнт відв’яжеться від конкретного банку, де відкрито рахунок, та його мобільного застосунку. Буде зовсім інше поле для конкуренції, — зазначила виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова. — І одна з найважливіших фішок відкритого банкінгу в тому, що ініціювати платіж з певного рахунку буде можливо за допомогою іншого надавача платіжних послуг та емітованих ним платіжних засобів».
Концепція відкритого банкінгу передбачає, що надавачі платіжних послуг відкриють свої API для інших надавачів платіжних послуг та нададуть можливість підключатися до інтерфейсів банківських сервісів.
«Банк відповідає за зберігання грошей на рахунку, і роль банку не змінюється. Зміниться частково клієнтський досвід, оскільки він користувався мобільним застосунком одного банку, а зможе користуватися мобільним застосунком якоїсь фінансової компанії, в якому буде додано його картку і буде можливість переглядати свій рахунок і робити платежі», — розповів член правління з розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку Олег Клименко.
В НБУ пояснили, як це буде працювати на практиці.
«Відкритий банкінг про те, що розривається комплект послуги „надавач послуги по веденню рахунку“ і „надання послуги каналу для ініціювання операції“. Клієнт має право звернутися до відповідних платіжних установ, які будуть мати право на цей тип операції, і використати їх більш зручний застосунок, щоб ініціювати операцію по рахунку, відкритому в іншому банку. Клієнт зможе обирати послуги: тут я веду рахунок, але використовую більш зручні канали доступу до цього банку», — розповів директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін.
Він запевняє, що платити більше споживачам не доведеться.
«Обслуговуючий банк не має права тарифікувати операції клієнта за рахунком, в залежності від каналу, яким надійшло розпорядження — чи через сам банк, чи через надавача платіжних послуг», — сказав Андрій Поддєрьогін.