Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як захистити свої гроші у банку

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фінанси, банки

    Якщо ви вирішили зберігати гроші на депозиті в банку, насамперед переконайтесь, що ваші гроші надійно захищені. Потрібно впевнитись, що кошти, які зберігаються у банку, не перевищують гарантовану суму відшкодування.

    6618_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    «Вкладник має право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами», — сказано в повідомленні.

    Кошти фізичних осіб та ФОП відшкодовуються Фондом в межах гарантованої суми, незалежно від кількості рахунків в одному банку.

    Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

    На сьогодні, сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 тисяч гривень.

    Якщо сума вкладів у банку перевищувала 200 тис грн, то для того, щоб отримати кошти понад цю суму, після прийняття рішення про ліквідацію банку, вкладнику потрібно до закінчення 30 днів з дня опублікування відомостей про ліквідацію банку в газеті «Урядовий кур’єр» або «Голос України» заявити про свої кредиторські вимоги до банку.

    «Щоб мінімізувати ризики вкладника, скористайтесь правилом диверсифікації. Можна відкрити рахунки у кількох банках і на кожному з них тримати кошти в межах гарантованої суми відшкодування. Також можна диверсифікувати ризики, пов’язані з курсовими коливаннями, тримаючи декілька вкладів у різних валютах. Але в такому випадку потрібно пам’ятати, що відшкодування коштів в іноземній валюті здійснюється у гривневому еквіваленті», — додають у ФінКульті.

    Також потрібно завжди уважно читати договір, який ви підписуєте, та враховувати максимальну суму, яку Фонд гарантує кожному вкладнику банку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми