Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк став збитковим

  • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: НБУ

    Прогнозні очікування Національного банку частини прибутку до розподілу за 2021 рік, яка підлягатиме перерахуванню до державного бюджету в 2022 році, становлять 13,6 млрд грн. Це в 1,8 разу менше, ніж у 2021 році (24,4 млрд грн).

    5032_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

    Про це повідомляє пресслужба НБУ.

    “Остаточний обсяг частини прибутку до розподілу НБУ, яка підлягатиме перерахуванню Національним банком до державного бюджету в 2022 році, залежатиме від фактичних макроекономічних показників в 2021 році і визначатиметься після підтвердження зовнішнім аудитом і затвердження Радою НБУ річної фінансової звітності НБУ за 2021 рік”, – йдеться в повідомленні.

    За даними пресслужби, результат діяльності НБУ за перше півріччя 2021 року без урахування результатів переоцінки фінансових інструментів становить майже 20 млрд грн чистого доходу, що в 2,4 разу більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Основною складовою цього результату є чисті процентні доходи в розмірі понад 21 млрд грн.

    Разом з тим зміцнення курсу гривні до іноземних валют і зростання прибутковості довгострокових цінних паперів на світових ринках призвели до накопичення з початку 2021 року суми нереалізованих збитків від переоцінки в розмірі 32 млрд грн. Як наслідок, загальний консолідований результат НБУ за 6 місяців цього року становить 12 млрд грн збитків, повідомили в НБУ.

    “Водночас звертаємо увагу, що консолідований прибуток/збиток, відображений у фінансовій звітності НБУ, – це не частина прибутку до розподілу, яка підлягає перерахуванню до державного бюджету. Зобов’язання НБУ в частині прибутку до розподілу, що підлягає перерахуванню до державного бюджету, буде сформовано за підсумками 2021 року і оприлюднено навесні 2022 року”, – йдеться в повідомленні.

    У пресслужбі також повідомили, що за підсумками півріччя обсяг активів НБУ зменшився на 3% порівняно з даними на 31 грудня 2020 року, і становить 1 294,4 млрд грн. Це скорочення пов’язане, головним чином, з погашенням зобов’язань за кредитами, отриманими від Міжнародного валютного фонду, а також з переоцінкою міжнародних резервів у зв’язку зі зміцненням курсу гривні до іноземних валют за цей період.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми