Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Експерти дали прогноз по ставкам за депозитами

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки, депозити

    Нацбанк пропагує депозити. В НБУ вважають, що наразі й вже кілька років поспіль відбувається сталий приплив коштів населення на депозитні рахунки.

    1510_1407792835.jpg (54.37 Kb)

    Дізнався у експертів їхню думку щодо ставок за депозитами.

    Віктор Кулик, директор з розвитку роздрібного бізнесу Банку Альянс, також вважає, що інфляційні очікування в економіці, ріст облікової ставки НБУ повільно, але підштовхують банки переглядати ставки за депозитами у бік зростання.

    «Уже сьогодні навіть декотрі великі банки дають двозначне число по відсотках без урахування систем бонусів і лояльностей для клієнтів. Отож гривневі депозити зберігають свою актуальність на тлі стабільного курсу до іноземних валют. Ставки по валютних депозитах перебувають на дні, і там динаміка до росту не спостерігається», – зазначив він.

    Віталій Годун, начальник управління розвитку продуктів роздробу Укргазбанку, вважає, що, враховуючи збільшення розміру інфляції та збільшення облікової ставки НБУ, ймовірно, ставки по депозитах також зростатимуть.

    За словами фахівця, на розмір процентних ставок впливає ринкова ситуація, облікова ставка НБУ, рівень інфляції, ліквідність банківської системи. На його думку, наразі розмір процентних ставок по депозитах є найнижчим.

    Утім, інші фахівці кажуть, що відсотки по банківських депозитах найближчим часом не зростатимуть.

    «Як показує досвід, зростання по депозитах не очікується. В довгостроковій перспективі – можливо, але є багато факторів впливу — як зовнішніх, так і внутрішніх: рівень економіки, боргове навантаження, інфляція, курс гривні і т. д. Не забуваймо, що до банківських установ усе менше довіри, тому, на жаль, люди знімають кошти з депозитів і зберігають їх удома, або вкладають в інші активи: нерухомість, цінні папери, криптовалюти», – зазначила Тетяна Лункіна, доктор економічних наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Миколаївського національного аграрного університету.

    Михайло Стрельніков, Голова Правління ВГО «Фінансова грамота України», упевнений, що депозити не зростатимуть. І вбачає причини цього насамперед у політичних причинах: мовляв, довіра до банківської системи на нулі.

    «Той рукотворний банкопад, що був організований Гонтаревою й Ко, послугував гарним уроком для вкладників. Крім того, суди, аж до Верховного суду, захищають не порушені права споживачів – вкладників, а права банків не повертати депозити своєчасно. При такому розкладі дуже важко очікувати зростання банківських депозитів в Україні. Для порівняння, у США якщо банк збанкрутів, вкладник автоматично отримує всю суму вкладу на чек від Федеральної резервної системи. А власники та керівництво банку йдуть на допити до ФБР. За таких умов американці можуть довіряти свої гроші банкам. А наші вкладники – ні», – стверджує фахівець.

    Михайло Демків, фінансовий аналітик групи ICU, нагадує, що довгострокові банківські депозити з-поміж вкладників українських банків не користуються великою популярністю. За його словами, усього депозити зі строком погашення більш як два роки складають 9,7 млрд грн, або 3% від усіх термінових депозитів фізичних осіб. При цьому майже 90% цієї суми – кошти в іноземній валюті з низькими ставками, які не перекривають інфляцію.

    «Практика розбивання вкладу на декілька, кожний з яких – у межах гарантованої суми, є легальною і найбільш розповсюдженою. Отже, вкладник забезпечує собі гарантію на всю суму, яка більше ніж 200 тис. грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми