Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банки зменшили обсяг проблемних кредитів

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: банки, кредити

  Частка непрацюючих кредитів скоротилася з початку року до 33,3%.

  2552_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Обсяг проблемних кредитів в українських банках зменшився за січень-вересень 2021 року на 56 млрд грн, при цьому частка непрацюючих кредитів (NPL) скоротилася з початку року з 41% до 33,3%, що є найкращим результатом з початку 2017 року, відтоді як обсяг NPL визначається за оновленою методологією.

  Про це повідомила прес-служба Національного банку.

  Відзначається, що якість кредитних портфелів покращилася в банках усіх груп. Найкращий результат у банків іноземних банківських груп – без банків РФ) - менше 8%. Частка NPL в портфелях банків з приватним комерційним капіталом скоротилася до 10,5%. Це майже відповідає цільовому рівню 10% до кінця 2024 року, прописаному в інституційній стратегії НБУ.

  Державні банки показали найбільший ефект: вони з початку року скоротили обсяг непрацюючих кредитів на 35 млрд грн, проте досі акумулюють понад 70% NPL-портфеля банківського сектора.

  "Державні банки продовжують реалізацію планів щодо зниження NPL, прийнятих Радою з фінансової стабільності. Це необхідна передумова для підвищення їх інвестиційної привабливості і один із структурних маяків програми співпраці України з МВФ", - сказано в повідомленні.

  Проблемні кредити:
  У 2020 році частка непрацюючих кредитів у банках України знизилася на 7,4 процентних пункти - до 41% з 48,4%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми