Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

ФГВФО збільшить гарантовані компенсації по депозитам

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ФГВФО, депозити

  Верховна Рада України планує збільшити розмір максимальної суми гарантованого відшкодування: спочатку до 400 тис. грн, а з 1 січня 2023 р. — до 600 тис. грн. Зараз ця сума становить 200 тис. грн.

  8841_183810.jpg (53.04 Kb)


  Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відшкодовує вкладникам кошти разом з нарахованими відсотками.

  «Розпочати виплати гарантованого відшкодування Фонд має не пізніше 20 робочого дня (для банків, база даних про вкладників яких містить інформацію про більше ніж 500 тис. рахунків, — не пізніше 30 робочого дня) з дня початку процедури виведення банку з ринку», — повідомляє ФГВФО.

  Під час тимчасової адміністрації право на гарантоване відшкодування вкладники набувають за договорами:

  банківського вкладу, строк дії яких закінчився станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку;
  банківського рахунку.
  Після початку процедури ліквідації банку реалізувати право на відшкодування коштів можуть усі вкладники, незалежно від строку дії договору.

  Отримати гарантоване відшкодування вкладники можуть через будь-яке відділення банків-агентів Фонду, пред’явивши паспорт та ІПН.

  Отже, вкладник набуває права на відшкодування коштів за настання таких обставин:

  ухвалення НБУ рішення про визнання банку неплатоспроможним;
  наявність на дату ухвалення такого рішення вкладу, відкритого до вказаної дати, на суму понад 10 грн;
  складення та затвердження реєстрів вкладників, які мають право на відшкодування, із зазначенням суми виплат для кожного вкладника;
  опублікування Фондом оголошення про початок виплат відшкодування на своєму веб-сайті та у газеті («Урядовий кур`єр» чи «Голос України»).
  Відкриваючи вклад в банку, обов’язково врахуйте, що є види вкладів, які не відшкодовуються Фондом у разі визнання банку неплатоспроможним.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми