Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Експерт прогнозує дефіцит банківських терміналів в Україні

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: банки

  Експерт спрогнозував, як українська банківська система переживе глобальний дефіцит мікропроцесорів.

  5140_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Україна в недалекому майбутньому може відчути дефіцит банківських терміналів. Це пов'язано з тим, що раніше організація Smart Payment Association заявила про глобальний дефіцит мікрочіпів, який може спричинити зниження доступності банківських карт.

  В даний час вітчизняний банківський сектор поки цей дефіцит не відчуває, говорить в коментарі UBR.ua президент Асоціації українських банків (АУБ) Андрій Дубас.

  За його словами, цьому сприяє зростання частки розрахунків в Інтернеті і безконтактних платежів через мобільні телефони та інші гаджети, говорить експерт.

  "На сьогоднішній день кількість операцій з використанням гаджетів становить близько 30%, з використанням карт – 44%, решта – з фізичним зчитуванням даних з носія карти", – розповів він.

  Дубас також вказує на те, що не так багато карт використовують високотехнологічні мікропроцесори - на відміну від банківських терміналів і банкоматів.

  "Тому ми вважаємо, що найбільша проблема, з якою може зіткнутися платіжна інфраструктура [України] – це поставки банківських терміналів. Оскільки в цих пристроях використовується набагато більше мікропроцесорів", - розповів президент АУБ.

  Експерт нагадав, що термін використання карт становить три роки, а терміналів - набагато більше.

  "Тобто, поки критична кількість терміналів в Україні потребуватиме заміни, ситуація з випуском мікропроцесорів на ринку може вирівнятися. Тому, думаю, українська банківська інфраструктура зможе пройти цей період гідно і не відчути великих проблем з постачанням банківських карт або терміналів", – резюмував він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми