За підсумками липня-вересня цього року обсяг депозитів населення в гривні скоротився на 1,4%. Це пов’язано з сезонним зростанням споживчих витрат. Відтак, клієнти почали частіше знімати кошти на вимогу.
Про це повідомила прес-служба Нацбанку.
При цьому в річному обчисленні фізособи збільшили загальну суму депозитів у гривні на 15%. Одночасно бізнес наростив вклади в третьому кварталі і в річному вимірі – на 6,9% і 28,1% відповідно.
Що стосується кредитування, то гривневі портфелі в корпоративному сегменті зросли більш ніж на 40% в порівнянні з тим же періодом минулого року. А загальна сума кредитів для населення збільшилася на 30% і перевищила докризовий рівень. Найшвидше зростає іпотека – понад 16% за квартал і 54,5% – у річному вимірі.
Однак частка непрацюючих кредитів знизилася на 3,9 п.п. і склала 33,3%. Це пов’язано з максимальним в цьому році списанням непрацюючих активів і прискоренням кредитування.
Крім того, прибутковість банківського сектора перевищила рівень докризового 2019-го. У третьому кварталі банки отримали 21,3 млрд грн прибутку, що в 1,5 рази більше в порівнянні з тим же періодом минулого року.