Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Анонсовано появу плану продажу "Приватбанку"

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ

  До кінця 2021 року у співпраці з Міністерством фінансів ПриватБанк та Ощадбанк мають ухвалити «дорожні карти» їх часткової або повної приватизації.

  3342_79_pb.jpg (63.4 Kb)


  Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

  «Згідно з Меморандумом про економічну та фінансову політику, для подальшого зниження частки держави в банках забезпечується розробка та ухвалення ПриватБанком та Ощадбанком до кінця 2021 року в співпраці з Міністерством фінансів дорожньої карти, яка визначатиме кроки, необхідні для виведення кожного з цих банків на ринок для часткової або повної приватизації та окреслюватиме законодавчі зміни, які можуть знадобитися для здійснення представлених варіантів роздержавлення», — зазначили в НБУ.

  Ці плани Кабінет Міністрів планує ухвалити до кінця січня 2022 року. В Нацбанку також нагадали, що відповідно до Стратегії розвитку фінансового сектору України та Стратегії реформування державного банківського сектору, мета держави — до 2025 року зменшити частку державних банків у банківському секторі України до 25%.

  Окрім того, у засадах стратегічного реформування також визначено порядок дій держави щодо зменшення частки держави в банківському секторі: банки державного сектору розробляють та узгоджують з Мінфіном стратегію і «дорожню карту» щодо виходу держави з капіталу банку, банки державного сектору залучають міжнародний інвестиційний банк, визначений наглядовою радою, для забезпечення реалізації процесу та здійснення заходів щодо виходу держави з капіталу банку.

  А також банки державного сектору розпочинають здійснення заходів щодо продажу частки держави в банку (відповідно до узгоджених дорожніх карт, але не пізніше кінця 2024 року).

  «Наразі очікується ухвалення у другому читанні законопроєкту № 5542−1, у якому, зокрема йдеться про приєднання Ощадбанку до системи гарантування вкладів, що є однією із необхідних умов входження ЄБРР до капіталу банку. Робота наглядової ради ПриватБанку наразі спрямована на реалізацію стратегії поділу фінансової установи на good та bad банки. У другій декаді жовтня вже було обрано консультанта для реалізації цього проєкту», — підкреслили в НБУ.

  Нагадаємо, 22 листопада МВФ затвердив перший перегляд програми Stand-by з Україною та продовжив її до кінця червня 2022 року. Одночасно було схвалене рішення про виділення Україні траншу у 700 млн дол.

  Україна зобов’язана виконати 12 ключових умов для отримання фінансування за програмою Stand-by Міжнародного валютного фонду до кінця літа 2022 року. Однією з них є підготовка ПриватБанку та Ощадбанку до приватизації.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми