Укрексімбанк має залишатися в державній власності. Про приватизацію Ощадбанку та Укргазбанку уряд готовий говорити, а ПриватБанк приносить близько $1 млрд прибутку до бюджету, там є питання щодо продажу.
Про це в інтерв’ю НВ Бізнес розповів міністр фінансів Сергій Марченко.
«У кожного банку своя стратегія. Є стратегія, як вчинити з Приватом. Позаяк є невирішені загальні питання з попередніми власниками, вони визначають майбутнє банку. Як власник, Міністерство фінансів отримує до бюджету дивіденди від банку. ПриватБанк приносить приблизно мільярд доларів дивідендів щороку. Укрексім – це банк розвитку, який повинен залишатися у власності держави, і тому стратегія приватизації Укрексіму не передбачалася. Ощадбанк, тут є різні підходи. Є можливість або приватизації відразу банку, або залучення ЄБРР – такий варіант зараз розглядається. Жоден з цих шляхів не суперечить один одному. З приводу Укргазу. Є інтерес до цього банку, його приватизації, ми готові його розглядати”, – розповів міністр.
«Ми готові говорити про приватизацію», — сказав Марченко, відповідаючи на запитання про майбутнє Укргазбанку та Ощадбанку.
При цьому міністр прояснив ситуацію з входженням в капітал Укргазбанку IFC (Міжнародна фінансова корпорація. – Ред.).
«IFC не збирається приватизувати Укргазбанк. Метою входження IFC в капітал є створення більш високої вартості Укргазу. Надання йому більшої якості. Це ідея входження. Але в цілому ні IFC, ні ЄБРР не збираються бути власниками українських державних банків. Як часткова участь у капіталі з метою допомогти нам у подальшому продажу — це так», — сказав Марченко.
«І щодо Привату потрібно говорити. Але це більш складний процес, ніж просто говорити про це», – додав він.