Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Відсотки за мікрокредитами долають "психологічну відмітку"

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, кредити

  НБУ не буде обмежувати максимальні відсоткові ставки за мікрокредитами, хоча зараз вони інколи перевищують 1000% річних.

  8759_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Про це під час пресбрифінгу повідомила Ольга Лобайчук, начальник управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ.

  Ольга Лобайчук визнає, що проблема з високими ставками є, кредити у фінансових організаціях дуже дорогі. Водночас зауважує, що у законодавстві відсутні норми про обмеження відсоткових ставок по тих чи інших кредитах для населення. Не передбачена така можливість і в повноваженнях НБУ.

  «Це ринкові відносини. І всі фінансові установи, які надають споживчі кредити, працюють в однакових умовах», — підкреслила начальник управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ.

  У питанні врегулювання високих ставок регулятор великі надії покладає на самих споживачів. Експерт НБУ нагадала, що з 8 січня набуває чинності Постанова № 100. Документ зобов’язує всі фінансові компанії на власних вебсайтах та у рекламі розкрити правдиву інформацію про повну вартість, умови та ризики своїх кредитних продуктів.

  «Ми сподіваємося, що розкриття відсоткових ставок, без оманливих практик, буде спонукати фізичних осіб задумуватися, чи настільки їм потрібний такий дорогий кредит. А прозора конкуренція працюватиме на зниження таких ставок», — сказала Ольга Лобайчук.

  Експерт НБУ відзначила ще одну проблему ринку небанківських фінансових послуг — надмірну закредитованість позичальників.

  «Причина у тому, що в жодних нормативних актах немає вимог до фінкомпаній щодо оцінки кредитоспроможності своїх клієнтів, як її здійснювати, на якому кредиті — 5, 10 чи 20-му зупинитись і т.ін. А фізичні особи, на жаль, добровільно набирають велику кількість таких кредитів», — підкреслила Ольга Лобайчук.

  Вона повідомила, що питання зараз детально досліджується і ведуться обговорення щодо розробки для фінкомпаній мінімальних вимог до оцінки кредитоздатності фізичних осіб.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми