Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Що буде з кешбеками у майбутньому - прогноз

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки, кешбек

  Банки замінять програми заохочення клієнтів через зниження інтерчейнджу.

  2632_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Коли все буде cashless: як найближчим часом розвиватимуться безготівкові платежі в Україні», організованого «Фінансовим клубом».

  «Розвиток безготівкових платежів вже досяг того рівня, коли зможе підтримуватися і розвиватися далі самостійно, навіть за умови зниження інтерчейнджу. Фактично банки останніми роками використовували цю комісію не на розвиток еквайрингу чи емісію карток, а на залучення власників карток до збільшення обсягів транзакцій. Це вже стало маркетинговим інструментом банків, щоб стимулювати подальше використання карток», – каже заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов.

  Зменшення кешбеків викличе зміну бізнес-стратегії роздрібних банків. «Ми будемо спостерігати на ринку боротьбу не команд продажів чи команд мобільних банків, а боротьбу команди технологій, big data та маркетингу. Тільки ці люди працюють із програмами лояльності. Виграють технологія та маркетинг, які вміють підлаштовуватися і під ринок, і під клієнта», – вважає виконавча директорка, керівниця блоку «Роздрібний бізнес та маркетинг» Альфа-Банку Ольга Філіпенко.

  «Ринок розділиться на дві частини. Якась частина піде на спрощення – проста формула, прості умови нарахування кешбеку. Якась частина ринку піде в ускладнення – багаторівнева формула «якщо – то»», – розповів член правління з розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку Олег Клименко.

  Керівниця програми IFC в Україні «Фінансова інклюзія задля економічного зростання» Заріна Одінаєва вважає позитивним те, що роль кешбеку на ринку знизиться. «Виходячи з міжнародного досвіду, кешбек ніколи не має бути частиною агресивної маркетингової програми банку. Це невідповідальна поведінка банку. А друге – кешбек не має бути за рахунок еквайрингових комісій. І не можна забувати про мерчанта в цій екосистемі», – каже Заріна Одінаєва.

  Саме торговельні мережі, які агітували за зниження інтерчейнджу, тепер мають вигадувати, як стимулювати споживчий попит. «Майбутнє за колабораціями, тому що в банків буде менше ресурсів мотивувати клієнтів. І повинен підключатися ритейл, щоб пропонувалися цікаві маркетингові пропозиції», – вважає заступник голови правління Таскомбанку Артур Муравицький.

  Клієнти, які зіткнуться із зниженням кешбеків, можуть почати дивитися в бік інших банків. «Клієнти, коли вибирають банки і продукти, враховують кешбек. Якщо кешбек знижується, то це для них дзвоник, щоб подивитися, які кешбеки зараз в іншого банку, – каже Андрій Прусов. – Кешбек залишиться інструментом залучення клієнтів до тих банків, у яких немає власних зарплатних проєктів. А кешбек за дебетними картками може знизитися до 0%, коли з’явиться open banking в 2025-му».

  Голова Ради НАБУ Олена Коробкова прогнозує зміни на ринку, які проявляться в 2022 році. «Банки можуть переглядати грейсперіоди по картках і кешбеки. Цей вплив можна буде оцінити в середині наступного року», – спрогнозувала вона.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми