Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банки збільшать кредитні ставки

 • Джерело: nv.ua.  → Ключові теги: кредити, банки

  В Україні на тлі зростання інфляції очікується зростання кредитних і депозитних ставок.

  8815_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це заявив аналітик стратегічного розвитку банку «Південний» Костянтин Хведчук.

  За словами експерта, в 2022 році в першому кварталі ставки НБУ підвищаться до 9,5−10%, а до кінця 2022 року вони знизяться до 8,5%.

  Для забезпечення інфляції в 5%, Нацбанк може і надалі підвищувати ставки і навіть впровадити резервування гривневих коштів.

  На думку експерта, зростання ставок стосуватиметься більшою мірою великого бізнесу і короткострокових кредитів.

  Експерт зазначив, що ставки для малого бізнесу можуть залишитися на поточних рівнях.

  «Ставки за депозитами домогосподарств традиційно реагують із запізненням, проте тенденція до їх зростання вже намітилася і триватиме в 2022 році. При цьому ризики високої інфляції зараз превалюють над ймовірністю рецесії, тому сценарії більшого зростання ставок теж не варто відхиляти», — повідомив Хведчук.

  Аналітик Concorde Capital Євгенія Охтирко зазначає, що попит на кредити залишатиметься високим, що вплине на збереження високих ставок.

  Водночас фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків зазначає, що ставки за депозитами фізичних осіб у 2022 році теж зростуть.

  «Ставки за валютними депозитами також зростатимуть наступного року, передусім доларові — як частина глобальної тенденції щодо підвищення ставок у цій валюті», — пояснив Михайло Демків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми