Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Картки багатьох українців можуть заблокувати

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

    Українські банки мають право заблокувати картку клієнта і звернутися до нього за роз’ясненнями. Це може статися в разі нетипових операцій, які не відповідають фінансовим можливостям клієнта.

    8815_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


    Максимальна сума анонімних переказів. Відповідно до норм закону “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом…”, банки повинні ідентифікувати платників. До 5 тисяч гривень можна поповнити готівкою рахунок або картку без ідентифікації особи.

    Якщо за один день на рахунок надійде кілька платежів по 5 тисяч гривень, банк може тимчасово заблокувати рахунок і звернутися за роз’ясненнями.

    У вересні 2021 року максимальну суму переказів без ідентифікації було збільшено на 1 гривню. Закон прийнято у зв’язку з тим, що найчастіше українцям було незручно переказувати суму до 4999 гривень, тому її вирішили округлити.

    Крім того, в 2021 році у Верховній Раді була спроба підняти максимальну суму анонімних переказів до 25 тисяч гривень, проте рішення було відкладено.

    Водночас банки встановлюють власні норми системи фінмоніторингу, суворість яких може відрізнятися.

    Перекази без фінмоніторингу.

    Норми закону не поширюються на:

    оплату житлово-комунальних послуг, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів і платежів (незалежно від суми);
    сплату кредиту в сумі до 30 тис. грн;
    перекази для оплати товарів і послуг, здійснені платником за допомогою платіжної картки або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
    всі готівкові перекази в межах України в сумі до 5 тис. грн;
    зняття коштів з власного рахунку.    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році  Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми