Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк підняв облікову ставку

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: НБУ

  20 січня Національний банк України підвищив облікову ставку до 10% річних.

  6708_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Про це повідомили на пресбрифінгу Правління НБУ.

  Регулятор таким чином намагається повернути інфляцію до 5-відсоткової (+/- 1 в.п.) цілі та утримати під контролем інфляційні очікування.

  На грудень 2021 року споживча інфляція в річному вимірі становила 10%.

  Торік вона перебувала вище цільового діапазону визначеного Основними засадами грошово-кредитної політики, але відхилилася від нього суттєвіше, ніж прогнозувалося.

  "Фактична споживча інфляція у грудні 2021 року залишалася вищою за прогноз, опублікований в жовтневому Інфляційному звіті.

  Це насамперед зумовлювалося посиленням впливу вторинних ефектів від подорожчання енергоносіїв та інших виробничих витрат на широкий спектр товарів та послуг. Крім того, стрімкіше сповільнення інфляції наприкінці року стримувало посилення військової напруги на кордонах з Росією, що негативно вплинуло на очікування населення, бізнесу та інвесторів.

  Пришвидшення інфляції 2021 року було загальносвітовою тенденцією, зумовленою насамперед швидким відновленням економічної активності після коронакризи на тлі порушень ланцюгів постачання, пов'язаних із карантинними обмеженнями. Це, зокрема, призвело до подорожчання енергоносіїв, сировини та комплектуючих. Додатковий тиск на ціни також зумовлювало посилення заходів боротьби з викидами шкідливих речовин. Відповідні глобальні чинники впливали й на пришвидшення інфляції в Україні.

  З іншого боку, інфляцію в Україні підживлювали й внутрішні чинники. Серед них – стійкий споживчий попит, який підтримували зростання доходів населення та поліпшення споживчих настроїв, а також збільшення виробничих витрат, зокрема на оплату праці", - пояснюють у НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми