Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

НБУ ввів кредитні канікули

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: НБУ, кредити

  Нові правила не передбачають скасування відсотків за користування кредитними коштами.

  5379_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  В Україні вводять кредитні канікули. Вони триватимуть протягом воєнного стану і 30 днів після нього.

  Про це повідомляє Національний банк України.

  Тепер, у разі допущення прострочення, позичальник звільняється, зокрема, від обов'язку сплати кредитору неустойки (штрафу, пені) та інших платежів, сплата яких передбачена документами.

  Крім цього, забороняється в разі невиконання зобов'язань за договором про споживчий кредит збільшення процентної ставки за користування кредитом, крім випадків, коли це прописано в договорі.

  Неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит, нараховані включно з 24 лютого 2022 року, підлягають списанню.

  "Важливо, що нові правила не передбачають скасування відсотків за користування кредитними коштами. Таке нарахування правомірно з боку кредитора. Кредитні канікули - це відтермінування сплати боргу, а не його прощення. Також кредитні канікули - це право кредитора, а не його зобов'язання. Тому рекомендуємо домовитися безпосередньо з кредитором про кредитні канікули", - підкреслили в НБУ.

  Раніше журналісти дізналися, що відбувається з комунальними платежами під час воєнного стану і війни і чи буде нарахована пеня за несплату.

  Також, у Центрі протидії дезінформації при РНБО України зазначили, що воєнний стан не звільняє громадян від оплати комуналки та кредитів, однак пеня і штрафи не нараховуються.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми