Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

НБУ ввів кредитні канікули

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: НБУ, кредити

  Нові правила не передбачають скасування відсотків за користування кредитними коштами.

  5379_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  В Україні вводять кредитні канікули. Вони триватимуть протягом воєнного стану і 30 днів після нього.

  Про це повідомляє Національний банк України.

  Тепер, у разі допущення прострочення, позичальник звільняється, зокрема, від обов'язку сплати кредитору неустойки (штрафу, пені) та інших платежів, сплата яких передбачена документами.

  Крім цього, забороняється в разі невиконання зобов'язань за договором про споживчий кредит збільшення процентної ставки за користування кредитом, крім випадків, коли це прописано в договорі.

  Неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит, нараховані включно з 24 лютого 2022 року, підлягають списанню.

  "Важливо, що нові правила не передбачають скасування відсотків за користування кредитними коштами. Таке нарахування правомірно з боку кредитора. Кредитні канікули - це відтермінування сплати боргу, а не його прощення. Також кредитні канікули - це право кредитора, а не його зобов'язання. Тому рекомендуємо домовитися безпосередньо з кредитором про кредитні канікули", - підкреслили в НБУ.

  Раніше журналісти дізналися, що відбувається з комунальними платежами під час воєнного стану і війни і чи буде нарахована пеня за несплату.

  Також, у Центрі протидії дезінформації при РНБО України зазначили, що воєнний стан не звільняє громадян від оплати комуналки та кредитів, однак пеня і штрафи не нараховуються.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми