Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Як українці обирають для себе банк

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

    Для більшості українців дуже важлива стабільність банківських установ, де обслуговуються їхні рахунки. Однак лише третина опитаних уважно читають договір із банками.

    0737_1407792835.jpg (54.37 Kb)

    Про це свідчить дослідження Фонду гарантування вкладів щодо обізнаності українців про фінансові послуги. Зазначимо, що опитування проводилося ще у жовтні-листопаді 2021 року, однак воно чудово ілюструє ситуацію в банківському секторі перед повноцінним вторгненням росії.
    За якими критеріями українці обирають банк
    Як показало опитування, основними факторами вибору банку для більшості українців виступають:
    надійність/стабільність установи (46%),
    відгуки родичів та друзів (33%);
    власний попередній досвід (25%).
    Багато молоді користується мобільним додатком у порівнянні з іншими віковими групами, тому для 33% респондентів віком 18-29 років саме наявність мобільного застосунку опинилась на 3 місці за важливістю при виборі свого банку.
    Люди з середньою освітою частіше орієнтуються при виборі банку на відгуки про банк від друзів та знайомих, а люди з вищою освітою довіряють частіше власному досвіду.

    34,8% опитаних відповіли, що дуже уважно вивчають договір при відкритті рахунку. При цьому у 2019 році їх частка складала 20,4%. А ось 64,4% опитаних заявили, що взагалі не ознайомлювалися із довідкою про систему гарантування вкладів при відкритті рахунку.

    Наразі основним джерелом інформації щодо системи гарантування вкладів для українців виступає саме банк, в якому у респондентів відкрито рахунок (51%). А потім в якості інформантів слугують друзі та знайомі — 12,6%, а також соціальні мережі — 12,2%.
    Якими фінансовими послугами користуються
    У 2021 році найбільшу популярність серед банківських послуг та продуктів мали такі:
    74% — банківські рахунки/картки,
    57% — оплата комунальних послуг через банк;
    48% — проведення платежів через термінал.
    Як показала аналітика, більшість українців при отриманні коштів на банківську карту одразу знімають частину готівки, а потім решту коштів витрачають з картки — так діють 40% опитаних (у 2019 таких було 32,1%).

    За два роки виріс відсоток тих, хто знімає по мінімуму готівку, а переважно користується карткою з 14,6% — у 2019 до 24,3% — у 2021році.
    А що із заощадженнями?
    Опитування зафіксувало, що 28% українців тримають незначну суму грошей у банку. А 44% не тримає їх там взагалі (проти 56% у 2019).
    Аналіз цього питання демонструє більшу впевненість та проактивність у фінансових питаннях людей, які проживають на півночі країни. Саме вони частіше за інші регіони тримають більшу частину коштів у банку (17% проти 13% серед усіх).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми