Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Як українці обирають для себе банк

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

    Для більшості українців дуже важлива стабільність банківських установ, де обслуговуються їхні рахунки. Однак лише третина опитаних уважно читають договір із банками.

    0737_1407792835.jpg (54.37 Kb)

    Про це свідчить дослідження Фонду гарантування вкладів щодо обізнаності українців про фінансові послуги. Зазначимо, що опитування проводилося ще у жовтні-листопаді 2021 року, однак воно чудово ілюструє ситуацію в банківському секторі перед повноцінним вторгненням росії.
    За якими критеріями українці обирають банк
    Як показало опитування, основними факторами вибору банку для більшості українців виступають:
    надійність/стабільність установи (46%),
    відгуки родичів та друзів (33%);
    власний попередній досвід (25%).
    Багато молоді користується мобільним додатком у порівнянні з іншими віковими групами, тому для 33% респондентів віком 18-29 років саме наявність мобільного застосунку опинилась на 3 місці за важливістю при виборі свого банку.
    Люди з середньою освітою частіше орієнтуються при виборі банку на відгуки про банк від друзів та знайомих, а люди з вищою освітою довіряють частіше власному досвіду.

    34,8% опитаних відповіли, що дуже уважно вивчають договір при відкритті рахунку. При цьому у 2019 році їх частка складала 20,4%. А ось 64,4% опитаних заявили, що взагалі не ознайомлювалися із довідкою про систему гарантування вкладів при відкритті рахунку.

    Наразі основним джерелом інформації щодо системи гарантування вкладів для українців виступає саме банк, в якому у респондентів відкрито рахунок (51%). А потім в якості інформантів слугують друзі та знайомі — 12,6%, а також соціальні мережі — 12,2%.
    Якими фінансовими послугами користуються
    У 2021 році найбільшу популярність серед банківських послуг та продуктів мали такі:
    74% — банківські рахунки/картки,
    57% — оплата комунальних послуг через банк;
    48% — проведення платежів через термінал.
    Як показала аналітика, більшість українців при отриманні коштів на банківську карту одразу знімають частину готівки, а потім решту коштів витрачають з картки — так діють 40% опитаних (у 2019 таких було 32,1%).

    За два роки виріс відсоток тих, хто знімає по мінімуму готівку, а переважно користується карткою з 14,6% — у 2019 до 24,3% — у 2021році.
    А що із заощадженнями?
    Опитування зафіксувало, що 28% українців тримають незначну суму грошей у банку. А 44% не тримає їх там взагалі (проти 56% у 2019).
    Аналіз цього питання демонструє більшу впевненість та проактивність у фінансових питаннях людей, які проживають на півночі країни. Саме вони частіше за інші регіони тримають більшу частину коштів у банку (17% проти 13% серед усіх).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми