Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Порахували гроші українців у банках

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

  Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оприлюднює на сайті результати всеукраїнського репрезентативного дослідження «Обізнаність споживачів фінансових послуг України про систему гарантування вкладів — 2021». Проведено його було ще у жовтні-листопаді 2021 року.

  3510_105422.jpg (79.44 Kb)


  Як пише Фонд, нині проведення публічних презентацій — не на часі. Утім результати опитування та виявлені соціологами тенденції будуть корисні для розуміння, у яких умовах банківський сектор зустрів випробування війною.
  Висновки дослідження, проведеного за кілька місяців до початку збройної агресії:
  майже 56% українців в цілому довіряли банкам;
  на 12% зменшилася частка громадян, які не тримають заощадження вбанку взагалі: якщо у 2019-му таких було 56%, то за підсумками 2021 року цей відсоток зменшився до 44% опитаних;
  на 10% зросла частка тих, хто тримає половину і більше коштів в банках.
  До переліку основних банківських послуг, якими користувались
  респонденти протягом 2021 року, увійшли:
  користування банківською/рахунком (56,5%)
  проведення платежів через термінали (48,4%)
  мобільний банкінг (41%).
  грошові перекази (31%), а також із меншою активністю українці користувались.
  такими послугами як обмін валют (15,9%) та кредитування (13,4%).
  Переважно зарплатними картковими рахунками користуються 48% опитаних, ще 27% респондентів — пенсійними картковими рахунками, 25,2% мають поточний рахунок у гривні.
  Найменший попит мають депозитні рахунки в банківських металах — ними користуються лише 1,8% українців.

  Серед тих, хто тримає більшу частину коштів у банках, 69,7% не мали проблем із банками за останні 2 роки (всього не мали проблем із банками 75,1% опитаних — у 2021 році, цей показник був аналогічним і в 2019 році — 75,6%).
  Всього 10% опитаних тримають половину своїх коштів у банках. Це частіше молоді люди віком 18-29 років, за соціально-демографічними ознаками — одружені, які працюють і навчаються одночасно. Більшою мірою це молодь, яка планує заощаджувати на придбання житла або інші значні речі.
  Серед причин, чому вони не зберігають гроші в банку, люди віком від 61 року назвали відсутність заощаджень, а молодь (18-29 років) невисоку довіру до банківських установ. 12% опитаних надають перевагу іншим способам заощадження коштів (нерухомість, цінні папери, готівкова іноземна валюта.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми