Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Що буде з відсотками по депозитах

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки, депозити

    Вкладники не побачать 25% річних за депозитами.

    6464_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

    Про це розповіли учасники круглого столу «Як нова облікова ставка НБУ вплине на фінансовий ринок», проведеного «Фінансовим клубом».
    «Облікова ставка — це ринковий інструмент. Зараз вона надає банкам стимули більше конкурувати за вкладника, що зумовить монетарну трансмісію — а саме підвищення ставок за депозитами», — очікує директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський.
    За його словами, скорочення профіциту ліквідності змусить банки активніше піднімати ставки. «Цей крок спрямований на те, щоб і громадяни, і бізнес могли свої вільні гривневі ресурси убезпечити від інфляції. І таким чином не створювали додаткового попиту на валюту», — розповів пан Лепушинський.

    «Я б не задавав високих очікувань. На жаль, для вкладників ставки за депозитами не підтягнуться дуже близько до облікової ставки, але суттєве зростання буде. Всі розуміють, що облікова ставка 25% не назавжди. Не очікуйте, що за річними депозитами банки будуть давати набагато більше, ніж вони дають зараз», — каже начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов.
    Однак за короткими депозитами зростання може бути суттєвим. «Зараз навіть є тижневі й двотижневі депозити — за ними може бути суттєве зростання в бік облікової ставки», — не виключає Олексій Блінов.

    Багато банків не захочуть нічого змінювати. «Думаю, що буде боротьба між «жадібністю нічого не міняти і мати дешеве фондування», напевне, в більших банках, і «можливістю збільшити свою поки що малу частку в дрібних банках», — каже фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків. Окремі невеликі банки, дійсно, останніми днями вже переглянули ставки, піднявши їх до 17-18% річних.
    Експерт Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Євген Дубогриз вважає, що банки будуть підвищувати ставки за строковими вкладами, щоб мати «більш-менш передбачуваний ресурс».

    При цьому вкладники, вірогідно, хотіли б побачити ставки понад 20% річних, щоб припинити «полювання» за валютою. «Депозити вищі, ніж 20% річних, — це психологічний тригер для людей, щоб не купувати валюту, а класти гроші хоча б на піврічний депозит», — вважає Євген Дубогриз.
    Такі ставки не очікуються, тому варто розуміти, що майбутня дохідність за депозитом може не покрити інфляцію. «У нас інфляція в червні—липні сягне 20% і перевищить, тому, на жаль, підвищені депозитні ставки не врятують від інфляції, але тільки компенсують частину», — каже Олексій Блінов.

    Михайло Демків уточнює, що майбутню ставку за річним вкладом у гривні потрібно порівнювати не з поточною інфляцією, а з інфляцією наступних 12 місяців, яка може бути нижче 20%, які очікуються. «Тому є шанс, що нова ставка за депозитом врівноважиться із інфляцією», — зазначив експерт.
    Однак все одно потрібно бути готовим до втрат. «Зараз немає такого інструменту, який би міг дати можливість не те що примножити заощадження, а навіть їх зберегти. Вільного руху капіталу зараз немає, дохідність що за ОВДП, що за гривневими депозитами не перекриває споживчу інфляцію, навіть прогнозовану. Всі ми станемо біднішими, і це треба мати на увазі. Ми можемо зменшити втрати від інфляції, але не можемо зберегти чи примножити заощадження», — попередив Євген Дубогриз.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми