Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

У Приватбанку прокоментували валютні "стрибки" в обмінниках

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Приватбанк

  Курс долара в Україні може становити 38,8 грн.

  0637_79_pb.jpg (63.4 Kb)


  Курс більший за 40 грн/$ є маніпулятивним. Про це заявив директор департаменту ринків капіталу ПриватБанку Антон Коваленко виданню "Мінфін".

  "Що мені не подобається на валютному ринку – це різниця між офіційним курсом і готівковим. Упродовж перших місяців після початку війни сформувався певний рівень попиту на готівкову валюту, який до рішення НБУ задовільнявся на рівні 37 грн/$. Чому тоді в обмінниках долар коштує понад 40 грн? Я можу пояснити це лише бажанням торговців валютою зберегти свою маржу", – заявив фахівець.

  За словами Коваленка, нинішній попит продовжує задовольняти регулювальник через картки, з яких знімають валюту за кордоном. На його думку, варто позбутися посередників і встановити систему купівлі валюти безпосередньо на інтервенціях НБУ.

  "Перший крок для цього Нацбанк уже зробив 26 липня, ухваливши постанову №159 (Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18). Курс понад 40 сформований не ринком — він маніпулятивний. Тому я радив би зачекати і подивитись на першу реакцію на зміни, які запроваджує регулятор. Банки реагують на зміни в регуляторній політиці, але операційні кроки потребують часу", – розповідає Коваленко.

  Він пояснює, що, виходячи з ціни на міжбанку, курс готівкового долара може становити близько 38,8 грн. Такий курс продажу дозволятиме підтримувати рентабельність. "На мою думку, потрібно близько тижня, щоб банки наситили свої обмінні пункти готівковим доларом і збільшили пропозицію", – підсумував експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми