Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Україна загрожує "банкопад": які банки під загрозою

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банкопад

  Банк «Січ» став першим банком, який визнали неплатоспроможним за несплату відсотків щодо рефінансування НБУ (у сумі 67,5 млн грн). Крім того, за кредити рефінансування банк купував ОВДП із прибутковістю 10-10,5% річних. До підвищення облікової ставки до 25% така схема давала 4% маржі, а після — стала збитковою, пише Forbes.

  9777_767832.jpg (65. Kb)


  При цьому в Україні ціла низка банків сильно залежить від рефінансу та використовує заробіток на ОВДП. За даними на початок червня, таких банків було 13 (включаючи «Січ»):
  Авангард;
  Акордбанк;
  Альянс;
  Банк 3/4;
  Індустріалбанк;
  Комерційний індустріальний банк;
  Кристалбанк;
  Метабанк;
  Перший інвестиційний банк;
  РВС банк;
  Скай банк;
  Український банк реконструкції та розвитку.
  Їх рефінансування становить понад третину зобов’язань, а ОВДП — понад третину активів, тобто. вони перебувають у зоні ризику. Як пояснив експерт CASE Україна Євген Дубогриз, «Акорд», «Альянс» та «Авангард» навряд чи підуть з ринку, а ось у решти фінустанов можуть виникнути серйозні труднощі.
  «Це (купівля ОВДП за рефінанс. — Ред.) ситуативний заробіток, який був можливий за часів ковіда і до червня-2022. Зараз банки на цьому втрачають», — пояснив Дубогриз.
  Він не вважає, що продаж банками ОВДП вирішить проблему. Папери на вторинному ринку можна продати лише зі знижкою 15-18%. Виручених у такий спосіб грошей може не вистачити на погашення рефінансування НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Sony почало роботу над PlayStation 5 Sony почало роботу над PlayStation 5
Як повідомляється, японський технологічний гігант Sony працює над моделлю PlayStation 5 (PS5) зі знімним дисководом. Згідно з GizmoChina, як і Microso...
Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max
Новим флагманом Apple став iPhone 14 Pro Max.
Что такое биткоин, как его использовать? Что такое биткоин, как его использовать?
Цифровые монеты создавались как принципиально новая финансовая система на идеях абсолютной безопасности, конфиденциальности, простоты использования, и...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми