Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Україна загрожує "банкопад": які банки під загрозою

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банкопад

    Банк «Січ» став першим банком, який визнали неплатоспроможним за несплату відсотків щодо рефінансування НБУ (у сумі 67,5 млн грн). Крім того, за кредити рефінансування банк купував ОВДП із прибутковістю 10-10,5% річних. До підвищення облікової ставки до 25% така схема давала 4% маржі, а після — стала збитковою, пише Forbes.

    9777_767832.jpg (65. Kb)


    При цьому в Україні ціла низка банків сильно залежить від рефінансу та використовує заробіток на ОВДП. За даними на початок червня, таких банків було 13 (включаючи «Січ»):
    Авангард;
    Акордбанк;
    Альянс;
    Банк 3/4;
    Індустріалбанк;
    Комерційний індустріальний банк;
    Кристалбанк;
    Метабанк;
    Перший інвестиційний банк;
    РВС банк;
    Скай банк;
    Український банк реконструкції та розвитку.
    Їх рефінансування становить понад третину зобов’язань, а ОВДП — понад третину активів, тобто. вони перебувають у зоні ризику. Як пояснив експерт CASE Україна Євген Дубогриз, «Акорд», «Альянс» та «Авангард» навряд чи підуть з ринку, а ось у решти фінустанов можуть виникнути серйозні труднощі.
    «Це (купівля ОВДП за рефінанс. — Ред.) ситуативний заробіток, який був можливий за часів ковіда і до червня-2022. Зараз банки на цьому втрачають», — пояснив Дубогриз.
    Він не вважає, що продаж банками ОВДП вирішить проблему. Папери на вторинному ринку можна продати лише зі знижкою 15-18%. Виручених у такий спосіб грошей може не вистачити на погашення рефінансування НБУ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми